Narva Ooperipäevad avalikustas programmi

Eesti ja Euroopa piirilinna Narva suvelõpu kultuurisündmuse NARVA OOPERIPÄEVADE programmis on sel aastal Mozarti koomiline ooper „Figaro pulm“ (Neeme Kuninga lavastus), Rossini ooper “Tuhkatriinu”, barokile ja Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud galaõhtud ning lastemuusikal „Väike nõid“.
Festivali kunstilise juhi Julia Savitskaja sõnul toimuvad Narva Ooperipäevade kõik etendused Kreenholmi Manufaktuuri müüride vahele püstitatud ooperitelgis. Suve ainus ooperifestival Eestimaal Narvas tähistab sel aastal oma 5. sünnipäeva.
„Kuna Narvas oma ooperimaja ei ole, tähendab festival Narva jaoks kord aastas võimalust näha tipptasemel muusikateatrite etendusi kodulinnast lahkumata. Eelkõige on ooperipäevad loodud aga eesmärgiga kutsuda kultuurihuvilist publikut Narva sõitma, seepärast on festivaliprogrammis on etendused, mida muul ajal Eestis näha ei saa,“ rääkis Julia Savitskaja.
Narva Ooperipäevade avaetendus 4. septembril pakub elamust maailmaklassikast – etendub Jeruusalemma Lüürilise Ooperi Festivali lavastus Mozarti koomiline ooper „Figaro pulm“. Kaasa teevad solistid suurtest ooperimajadest (Iisraeli Ooper, La Scala Opera ja Opera National de Paris), lavastajaks on Neeme Kuningas.
Jeruusalemma Lüürilise Ooperi Festivalilt on Narva Ooperipäevade kavas teinegi nimekas etendus – Rossini „Tuhkatriinu”, mis loodud Jacopo Ferretti libretole Charles Perrault’ samanimelise muinasjutu ning Charles-Guillaume Etienne’i Nicolas Isouardi ooperi “Cendrillon” libreto ja Francesco Fiorini Stefano Pavesi ooperi “Agatina, o La virtù premiata” libreto ainetel.
Festivali galakontserdi taga seisab Läti barokikollektiiv Collegium Musicum Riga, kes samuti toob Narvas ühe õhtuga lavale etenduse kolmest barokkooperist – Monteverdi “Il Combattimento di Tancredi e Clorinda”, Carissimi “Jephte” ja Rebel & Francoeur “Isméne”.
Head teatrit jagub ka lastele ja peredele, sest festivali kavas on Peterburi Music Halli uus lastemuusikal “Väike nõid”. Teos põhineb Preussleri samanimelisel jutustusel.
Festivali lõpetab 13. septembril Georg Otsa 100. sünniaastapäevale pühendatud galaõhtu, kus on kavas kuulsa Eesti baritoni tuntuks lauldud aariad.
„Ükski Narva Ooperipäevade etendus ei ole programmi valitud juhuslikult. 162 aasta eest rajatud Kreenholmi Manufaktuuri koori juhatas omal ajal Georg Otsa vanaisa! Nüüd kõlab hõrgult historitsistlikus keskkonnas iga aasta septembris tänapäevane ooper. Narva Ooperipäevadel kohtuvad ida ja lääs, ajalugu ja tänapäev, aristokraadid ja boheemlased, mahajäetud tööstushoonete ümber puhuvad maailma muusikateatri värskeimad tuuled. Kreenholmi asulas on tunda nii tsaariaegset fluidumi, nõukogude pidulikkust kui tänast kosmopoliitsust. Seal ühineb julge avangard parimate traditsioonidega,“ rääkis Julia Savitskaja.
Narva Ooperipäevade algataja on Narva päritolu ooperilaulja Julia Savitskaja, kes on korraldanud festivali aastast 2015. ja kes 2018. aastal sai Narva ooperipäevade korraldamise eest Eesti Kultuurkapitali preemia “Kultuuripärl”.
Festivali toetavad: Alexela, Selver.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht