Von Krahli Kinos saab näha “Audiovisuaalset komposti”

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus ja Von Krahli Kino kutsuvad kunstiüritusele „Audiovisuaalne kompost” 29. septembril algusega kell 20.00.

Osalevad kunstnikud Tõnis Jürgens, Kaarel Kurismaa, Art Nõukas, Francesco Rosso, Karl Saks, Hanna Samoson, Mare Tralla
Kunstiüritusel „Audiovisuaalne kompost“ demonstreerivad kunstnikud olemasolevaid video- ja helitöid, millele nad on lisanud oma kommentaarid. Kasutatud on vanu motiive, mille põhjal on loodud uusi audiovisuaalseid kompositsioone ja süvenetud nõnda juba toimunud protsessidesse tänapäeva vaatest lähtudes.
Loominguline aines on pärit sahtlipõhjast: vanadelt kõvaketastelt ja VHS-kassettidelt, kus need on oodanud õiget aega, et neist saaks tärgata uued audiovisuaalsed mõttearendused. Muu hulgas võib näha kunstiajaloolisi materjale 20 aastat tagasi toimunud üritustest, nagu Metabor ja ISEA 2004 – nii luuakse vaatemäng dokumentaalse ja näiliku piirialal. Osa teoseid pärineb ka mõne aasta tagusest ajast, autorid on neile töödele aga lisanud oma kihistuse animatsiooni, video või heli kujul. Kunstnikud on sõelunud olemasolevast materjalist välja tähenduslikke hetki oma erialase tegevuse edasiviimiseks.
Programmi on kokku pannud KKEKi kuraator Marika Agu. Üritusega „Audiovisuaalse kompost” jätkab KKEK oma missiooni kunstielu dokumenteerijana ning 1990. aastatel alguse saanud audiovisuaalse arhiivi talletaja ja mõtestajana. Von Krahli Kinos on samas sarjas toimunud üritused „Nööri mööda“ ja „Silmale nähtamatu“.
Von Krahli Kino on ellu kutsutud veendumusest, et kultuuri tervis ja elujõud peitub suuresti äärealadel. Näidates kunstiteoseid, mis ei järgi kommertslikku peavoolu, püüab Krahl edendada ja kaitsta teatud tüüpi kino pärandit.
Täname: Allan Appelberg, Joosep Ehasalu, Erki Kase, kiwa, Kulla Laas, Hans-Gunther Lock, Laura Merendi, Rene Tamm
Üritust toetavad Eesti Kultuurkapital ja Nordisk Kulturkontakt.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht