V Tallinna joonistustriennaali laureaatide tööd Vabaduse galeriis

Josefien Cornette, Belgia.

Olete oodatud V Tallinna joonistustriennaali laureaatide Josefien Cornette’i (Belgia), Thomas Dussaix’ (Prantsusmaa), Ulvi Haagenseni, Julien Moreli (Prantsusmaa) ja Matti Pärgi näituse avamisele Vabaduse galeriis reedel, 30. augustil kell 17.
Näitus on avatud 30. VIII – 18. IX 2019.
Näituse kuraator on Loit Jõekalda.

On juba heaks tavaks saanud, et suurte perioodiliste näituste – biennaalide-triennaalide suurpreemiate pälvinutele, laureaatidele korraldatakse järgmise biennaali-triennaali toimumise ajal näitus, hommage nii tegijatele kui ka biennaalile-triennaalile. Seda on tehtud Tallinna graafikatriennaali ja ka joonistustriennaali puhul.
Eelmine Tallinna joonistustriennaal, mis oli pealkirjastatud “Must ja valge”, toimus küll juba neli aastat tagasi, 2015. aasta augustis ja septembris, aga see-eest igati suurejooneliselt. Näitustel ja seminaril osales kokku 155 kunstnikku 24 maalt, juba Tallinna Kunstihoone näitusel olid väljas 98 kunstniku tööd. Välja anti viis suurt auhinda ja kaksteist diplomit. Suurte auhindade saajate, laureaatide Josefien Cornette’i (Belgia), Thomas Dussaix’ (Prantsusmaa), Julien Moreli (Prantsusmaa) ning eestlaste Ulvi Haagenseni, Matti Pärgi uusi töid saab nüüd näha Vabaduse galeriis. Joonistusriennaal ise aga lükkub edasi järgmisesse aastasse, mil korraldajatel ehk õnnestub leida sobiv näitusepaik.
Ükski laureaatidest ei ole ka sel korral läinud traditsioonilise joonistuse teed, vaid püüdnud leida uusi lähenemisi. Julien Moreli pintslijoonistuste taustaks on vanad rotaprinditehnikas tööjoonised, Thomas Dussaix’ konstruktsioonid on valminud lõiketehnikas – musta paberi pealmise kihi alt on tulnud välja valged ja hallika varjundiga kujutised, Ulvi Haagenseni paberil kujutatud joontemänge täiendavad varjud seintel, Matti Pärk jätkab mitmekihiliste joonistustega. Belgia kunstnikult Josefien Cornette’ilt on uue teose kõrval väljas ka neli aastat tagasi performance’il valminud joonistused. Selles mitmest osast koosnevas performatiivses joonistuses ei ole ühendatud mitte ainult praegu eksponeeritud tööde sisu ja vorm, kunstnike käekirjad ja impulsid, vaid see on V joonistustriennaali omamoodi süntees, mis sai alguse ühest kirjast, mis oli adresseeritud armsale Eestile ehk siis Dear Estania. Teksti oli kunstnik aga kinni katnud ja peidetud teksti ridade rütmist loonud uued kujundid.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht