Torontos algas järjekordne dokumentaalfimide festival EstDocs

Selle aasta festival on laiendanud oma filmivalikut, näidates Kanada publikule filme mis puudutavd nii Eestit, kui ka teisi laiemaid teemasid nagu “Tule tagasi vabana” (Tšetšeenia sõjast) ja “Holodomor: Ellu jäänute hääled” (Stalini poolt Ukrainas kunstlikult tekitatud näljahädast).

Festivali esimesel päeval pakuti publikule Eestis maikuus esilinastunud Priit Valkna filmi „Naine Pildil“ mis jälgib maalikunstnik Laurentsiuse loomingulist protsessi Tallinna südalinnas asuvas majas, mis on kuulunud Eesti filmi- ja fotokunsti loojale Johannes Parikasele ja tema naisele Lillile.

Filmijärgseks aruteluks oli kohal ka peategelane Laurentsius, arutelu modereeris filmikriitik Tristan Priimägi.

EstDocs raames toimub ka kuni 7 min pikkuste lühifilmide konkurss, selleaastase võistluse zürii esimese auhinna võitis filmitegija Riho Västrik oma lühifilmiga “Uued Naabrid”, mis käsitleb endiste Nõukogude sõjaväelaste perede suhteid uute NATO naabritega. Lühifilmivõistluse zürii liikmeteks olid Inga Diev, Lawrence Green ja Peter Murdmaa.

Lühifilmide Otto Rannamäe nimelise publiku lemmiku auhinna võitis Toronto Eesti Täienduskooli õpilane Aleks Meiusi oma lühifilmiga “Mana Land”.

Spetsiaalse Estonian Studies Centre’i amatöörfilmi auhinna võitis Imre Sooääre “Inna’s Dream”. Kõik lühifilmivõistluse auhinnad (väljaarvatud publiku lemmik) olid rahastatud Tartu College’i poolt.

EstDocs filmifestival kogub jätkuvalt populaarsust ja külastajaid ka väljaspool Toronto eesti kogukonda, festivali külastavad mitmed Torontos elavate rahvusgruppide liikmed.

Festival kestab kuni 7. novembrini, muuhulgas näidatakse publikule veel Terje Toomistu filmi “Nõukogude Hipid”, mis vaatleb lillelaste liikumist raudse eesriide taga 40 aastat tagasi, Ksenia Okhapkina filmi “Tule tagasi vabana” sõdadest räsitud tšetšeeni küla elust ning animaator Ülo Pikkovi filme animafilme “Keha Mälu”, “Tik Tak” ja “Tühi Ruum”.

Vaata filmide täisprogrammi www.estdocs.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht