Tim Høibjerg, Triin Marts ja Siiri Jüris Tartu Kunstimajas

Reedel, 7. oktoobril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Tim Høibjergi, Triin Martsi ja Siiri Jürise ühisnäitus „Öö loor“.

7. oktoobril kell 15.30 toimub näituse raames kunstnikuvestlus. Vestlust modereerib Peeter Talvistu. Vestlus toimub inglise keeles.

Näitusel suunavad kunstnikud oma tähelepanu mitmekihilisele ja raskesti kirjeldatavale alus-emotsioonile, mis võib olla nii kõikehaarav kui ka pelgalt õrn aisting. Nad vaatlevad ootuspinget, ärevust – tunnet, mis kaasneb tulevikku jääva aimatava ohuga.

Mida tähendab karta tulevikku ajal kui globaalsed konfliktid ja katastroofid järgnevad pidevalt üksteisele? Mis juhtub kui potentsiaal pöörata äng tegudeks muutub abituks ning teiseneb hoopis rumaluseks ning apaatseks uimaks? Kasutades neid küsimusi algimpulsina, uurivad kunstnikud eri tasanditel ja viisidel kartlikkust, ootust ning ärevust.

Näitus „Öö loor“ on kunstnike Tim Høibjergi, Triin Martsi, Siiri Jürise ja kuraator Anne Vigelandi (NO) koostööprojekti teine osa. Esimene näitus Hobusepea galeriis uuris inimiha keerukust.

Siiri Jüris (s 1992) on Eestis ja Rootsis tegutsev maalikunstnik. Ta on lõpetanud Tartu ülikooli maaliosakonna (MA, 2017) ning Rootsi Kuningliku Kunstiinstituudi (MA, 2021). Aastatel 2019 ja 2021 oli ta üks Young Painter Prize’i finaliste ning aastal 2020 „Noor Tartu“ konkursi võitja. Tema isikunäitus „(keha)stuv mateeria“ toimus veebruaris 2021 Tartu Kunstimuuseumis.

Triin Marts (s 1987) on Tallinnas elav ja töötav koreograaf ja visuaalkunstnik. Ta on lõpetanud tantsukunsti eriala Viljandi Kultuuriakadeemias (2011) ning õppinud maalikunsti Tartu Ülikooli maaliosakonnas (2015). 2019. aastal kaitses ta vabade kunstide magistritööd Eesti Kunstiakadeemias. Tema soololavastus „Kirke“ etendus noorte koreograafide sarja Premiere’13 raames. Vabakutselise etenduskunstnikuna on ta töötanud muuhulgas Ina Sockhemi, Jaan Ulsti ja Robert Wilsoniga.

Tim Høibjerg (s 1986) on Norra visuaalkunstnik, kes elab ja töötab Oslos ja Stockholmis. Ta on omandanud magistrikraadi Stockholmi Kuninglikus Kunstiinstituudis (2021) ja bakalaureusekraadi Oslo Kaunite Kunstide Akadeemias (2019). Høibjergi teoseid on laialdaselt eksponeerida ja tema viimaste näitusekohtade seas on MELK (Oslo), QB galerii (Oslo) ja Sørlandets Kunstimuuseum (Kristiansend, Norra), kus ta nomineeriti aasta kunstnikuks 2020.

Kuratoorne tugi ja tekstid: Anne Viegeland
Näitust toetab Eesti Kultuurikaptal ja Nordic Culture Point.

Näitus on avatud 6. novembrini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht