Tallinnas algab täna väärtmuusika festival

Täna saab alguse XV Tallinna Kammermuusika festival (21. – 30. august) ning avakontsert, mis on linnarahvale ja külalistele vaba sissepääsuga, toimub Rootsi-Mihkli kirikus kell 14.00. Noored muusikaanded Lasnamäe, Nõmme ja Viimsi muusikakoolidest, aga ka Vanalinna Hariduskollegiumi viiuliansambel “Võlukeeled”, Tallinna Muusikakeskkooli vokaalosakonna noored lauljad ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammeransamblid rõõmustavad publikut muusikapärlitega.

“Väärtmuusikafestival kuulub Eesti klassikalise muusika tippsündmuste hulka ja on pärjatud Euroopa Festivalide Liidu EFFE kvaliteedimärgisega aastatel 2015/2018,” ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill ja lisab, et “see on suureks tunnustuseks festivali korraldajale Muusikute fondile PLMF”.

22. augustil esinevad Tallinna Raekojas väljapaistvad ooperilauljad Kristel Pärtna (sopran, RO Estonia), Aule Urb (metsosopran) ja Atlan Karp (bariton). Kavas kõlavad Debussy, Sibelius, Grieg, Saar jt ning klaveril saadab Tiina Kärblane. Kontserdi raames toimub 14-ndat korda Marje ja Kuldar Sinki PLMF preemia “Noor laulja 2019” üleandmine pr Mari-Ann ja hr Tunne Kelami poolt.

23. augustil Hopneri Majas astuvad ülesse klarnetistid Madis Kari ja Toomas Vavilov, trompetist Neeme Ots ning klaveril Kirill Lissijenko. Kavas on Mendelssohn, Shubert/Liszt, Sutermeister jt.

24. augustil Tallinna Raekojas esitavad “Soololaulude õhtul” Kadi Jürgens (metsosopran) ja Oliver Kuusik (tenor) loomingut heliloojatelt Duparc, Poulenc, Messiaen, Eespere, Viira jt, klaveril Kai Ratassepp.

26. augustil Hopneri majas “Musica Grande” kontserdil esinevad Maano Männi (viiul), Vladimir Rešetko (tšello, Venemaa/Soome) ja Irina Zahharenkova (klaver). Kavas: Händel-Halvorsen, Mendelssohn ja Ravel.

27. augustil on Hopneri Maja külalisesinejate päralt. Gitta-Maria Sjöberg (sopran, Taani), Tobias van der Pals (tšello, Rootsi/Taani) ja Polina Fradkina (klaver, Venemaa) teevad kummarduse ajaloolisele muusikapärandile. Kavas kõlavad teosed sellistel heliloojatelt nagu K. Borg, M. Borg, Pals, Finkelshtein jt.

28. augusti öhtul Tallina Raekojas kõlavad Viini klassikud Mozart ja Beethoven pianist Ralf Taali esituses.

29. augustil Tallinna Raekojas “Carpe Diem” kontserdil kõlab maailma esiettekanne Aaro Pertmanni tesosest “Siuru laulud”, esitajateks Pille Lill (sopran), Eve Neumann (saksofon), Andreas Lend (tšello) ja Jaak Lutsoja (akordion). Kuulsa Schuberti Keelpillikvinteti esitavad samal kontserdil viiuldajad Maano Männi ja Kristina Kriit, Johanna Vahermägi (vioola) ning Vladimir Rešetko (tšello, Venemaa/Soome).

Festivali lõpetab 30. augustil Tallinna Raekojas TRIO HEMEIS koosseisus Sigrid Kuulmann (viiul), Andreas Lend (tšello) ja Ralf Taal (klaver). Kavas kõlab Rahmaninovi Eleegiline Trio. Kontserdid algavd kell 19.00.

Festivali kava on nähtav: https://plmf.ee/et/tallinna-kammermuusika-festival/

Festivali toetajate seas on Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna Kultuuriamet, Eesti Autorite Ühing, Piletilevi, Metaprint, Liisi, Selver jpt.
2003. aastal loodud Muusikute fond PLMF on Eestis esimene ja siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis toetab järjepidevalt Eesti muusikatalentide käekäiku. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht