Tallinna kesklinnas avatakse skulptuurne reljeef „Laine“

pronksi-12_foto-sixten-heidmets_webKolmapäeval, 21. detsembril kell 15.15 avatakse Tallinnas Pronksi 12 büroohoone sissekäigu juures paiknev abstraktne reljeef, millel on kujutatud laine ja kajakad. Kunstiteose kavandas ja teostas Tartu Kõrgem Kunstikooli skulptuuriosakonna üliõpilane Dmitri Gorbušin, keda juhendas Jevgeni Zolotko.
Dmitri Gorbušini sõnul lähtus ta teose kontseptsiooni luues sellest, et Pronksi tänava büroohoonel puuduvad ümarad ja sujuvad vormid, mis eristuksid üldilmsest. Hoone meenutab oma vormide poolest mereäärset kaljut, kuid kompositsioonist on puudu meri. Reljeefil abstraktselt kujutatud lained ja kajakad täiendavad hoone üldmuljet, vastandudes oma voolava vormimänguga hoone raskepärasele mõjule.
Reljeef „Laine“ koosneb kümnest valgest marmorbetoonplokist. Vormide valamise jaoks kasutati 3D mudeli järgi vahtplastist tehtud negatiivvorme. Teose mõõtmed on 171cm x 429cm x 15cm.
Tartu Kõrgem Kunstikool (TKK) on esimene kõrgkool, mis on võitnud Riigi Kinnisvara AS poolt korraldatud ideekonkursi. TKK prorektori Maarja Aeltermanni sõnul on konkursi võit kõrgkooli jaoks väga oluline, see kinnitab, et üliõpilased on juba õpingute ajal valmis teostama kõrgetasemelisi projekte.
Pronksi 12 hoone on valminud 1976. aastal arhitekt Malle Kusma projekti järgi ja on arvele võetud XX sajandi väärtusliku arhitektuuri näitena. Tegemist on väliselt ümberehitusteta säilinud arhitektuurinäitega nõukogudeaegsest haldushoonest. Hoones asub Tarbijakaitseamet.
Riigi Kinnisvara AS  viis 2016. aasta kevadel läbi kunstikonkursi, mille žürii valis 17 võistlustöö hulgast välja Dmitri Gorbušini ideekavandi märgusõnaga „Laine“.
www.artcol.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht