Stanislav Netšvolodovi näitus Jakobi galeriis

Stanislav Netšvolodovi näitus Jakobi galeriis avatakse 2. veebruaril kell 18.
Stanislav Netšvolodov elab Tartus 1971.aastast. Ta on Eesti Kunstnike ja Tartu Kunstnike Liidu liige ning Rahvusvahelise Medalite Föderatsiooni (FIDEM) liige. Tema töid (skulptuur, medalid) esitatakse nii Eestis kui välismaal, neid leidub ka maailma suurtes muuseumides (Riiklik Ermitaaz Peterburis, Briti Muuseum Londonis, Medalite Muuseum Wroclawis jne).
Viimased 10 aastat on S.Netšvolodov põhiliselt tegelenud maaliga. Raidkunsti jaoks ei jätku enam jõudu ega raha. Kunstnik ei või enese tapmisega elu lõpule viia, ta hakkab maalima või joonistama.
Väga tähtis on vaimne olemasolu, mille aluseks on armastus lähedaste vastu, kaastunne kauge vastu, looduse imetlus. Meid ümbritsev iludus varjab end kõige lihtsamates asjades ja ainestikes, seda tabada ja avaldada on kunstniku ülev ülesanne.
Looming toob kaasa topelt rõõmu – loomise protsess ja vastumõju võimalus. Kas rõõmu tegin? Kas imestama panin? Arusaadav või mitte?
Näitus Jakobi galeriis on S.Netšvolodovi juba seitsmes väljapanek Tartus, esimene skulptuurist ja medalitest vaba. Vanus ja aeg sunnivad.
Meeldiv on näitusel sõpru näha, Tartu kunsti harrastajate ja võõrastega kokku puutuda. Nad ei näe siin mingit poliitikat ega sots- ja globaalprobleeme, ainult huumor ja elurõõmsad värvid.
02.02 – 23.02.2016
Jakobi galerii
Jakobi 52, Tartu
T-R 13-18

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht