Selgusid Anu Raua stipendiumi laureaadid

Nominendid.

Foto: Mailiis Laur

16. novembri pärandtehnoloogia konverentsil anti kahele Viljandi kultuuriakadeemia üliõpilasele üle Anu Raua stipendiumid. Komisjoni otsusel said 2018. aasta stipendiumi pärandtehnoloogia õppekava rahvusliku tekstiili eriala 3. aasta üliõpilane Kätli Saarkoppel-Kruuser ja rahvusliku ehituse eriala üliõpilane Marko Aatonen.

Rahvusliku ehituse eriala IV aasta üliõpilase Marko Aatoneni senine erialane ja kogukondlik tegevus on silmapaistev ja väärib meeles pidamist. Marko töö Vilma palgikoja vanema on olnud kohusetundlik, süstemaatiline ning kaasüliõpilasi toetav. Tema tegevus Eesti traditsiooniliste külakiikede ehitamisel, uurimisel ja arendamisel on toonud erialale kogukondlikku tuntust, seda nii Viljandi linnaruumis kui ka mitmetes muudes kohtades üle Eesti. 2017. aastal püstitati tema eestvedamisel Viljandi Lossimägedesse uus männipuust külakiik. Ta on sihikindel, avameelne, osavõtlik ja sõbralik, peale selle käsitöö osakonnas hinnatud diskor.

Kätli Saarkoppel-Kruuser on empaatiline ja suhtlusaldis ning ülimalt organiseerimis- ja koostöövõimeline üliõpilane. Kätli osaleb pidevalt eriala tutvustavate ürituste läbiviijana, nende seas kaalukaim on olnud Mardilaada rahvusliku tekstiili eriala esindustiimi koordineerimine. Kätli on andekas ja omanäolise käekirjaga käsitööline, kes armastab tikkimist, julgeid värvikombinatsioone ja oskab käsitööpärandit uuel ja huvitaval moel tõlgendada. Ta on uudishimulik ja pühendunud üliõpilane, kes otsib pidevalt uusi lahendusi ja ei karda ebaõnnestumisi.

Laureaadid.

Foto: Mailiis Laur

Anu Raua stipendium loodi 2013. aastal sooviga tunnustada üliõpilast, kes on silma paistnud ainelise kultuuripärandi uurimise ja hoidmisega. Igal aastal antakse välja vähemalt üks stipendium, mille ühe osa moodustab rahaline toetus 1000 eurot ning teise osa maakultuuriga seotud toetus. Kokku esitati stipendiumile 10 kandidaati.

Lisainfo Anu Raua stipendiumi kohta: https://www.kultuur.ut.ee/et/osakonnad/anu-raua-stipendium

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht