Raili Vinna isikunäitus A-GALERII Seifis

26.10. kell 18 avaneb A-GALERII SEIFIS Raili Vinna isikunäitus VEIDIKE VANA, VEIDIKE UUT.

Olete oodatud avamisele ja näitust vaatama! Üritus on tasuta.

Raili Vinn soovis omal ajal saada graafikuks, aga sai hoopis metallikunstnikuks. “Metallieriala on nagu katk–hakkab külge. Müstika, kuidas materjal annab järele!” kirjeldab Raili Vinn erialavalikut oma kunstnikuvestluses (https://agalerii.ee/kunstnikuvestlus/raili-vinn/).

Näitusel VEIDIKE VANA, VEIDIKE UUT näeb, kuidas on ajas muutunud novembris 80. juubelit tähistava kunstniku Raili Vinna tööd. Ehted aastatest 1989-90 on väljas A-galerii AKNAL ja värsked, 2023 valminud ehted, on eksponeeritud SEIFIS. Kunstniku loodud näituse kujunduse kronoloogilise lihtsuse taga peitub Vinna mõtisklus vananemise abstraktsusest.

Esemelises maailmas ümbritsevad inimest pidevalt nii vanad kui uued asjad. Algsest uue seisundist muutuvad need ebamäärase aja mõjul vanadeks. Hinnang “vana” on subjektiivne – vahel vananeb ese mõne päevaga, vahel mõjub uudsena aastatetagune.

Teoste materjalide hulgaski on Eesti paekivisse settinud ürgvanad fossiilsed korallid kõrvuti tänapäevaste “uute” korallidega ehk korallrahu tükkidega, mis on leitud Lõuna-Hiina mere rannikule uhutult.

Raili Vinn (1943) on Eesti ehtekunstnik. Ta alustas oma kunstialast teekonda pärast keskkooli lõpetamist. Vinn õppis kullassepatööd ARS Kunstikoolis ning jätkas õpinguid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI). Tänaseni on ta pühendunud ehte valmistamisele suure rõõmu ja kirega. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Metallikunstnike Liitu. Vabakutselise ehtekunstnikuna tegutsev Vinn on eelnevalt töötanud kunstnikuna Ajakirjanduslevis, reklaamifirmas Antiikvas ning peakunstnikuna Ars-Juveelis.

Kunstnikuvestlus Raili Vinnaga 

Üritus Facebookis 

A-Galerii
Hobusepea 2, 10133 Tallinn
E-R 10-18, L 11-16
www.agalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht