Raili Keiv “Nihkes” Hop galeriis

Foto: Epp KubuReedel, 29. novembril kell 17.00 avatakse HOP galeriis Raili Keivi näitus „Nihkes”.

Näitus on välja kasvanud Raili Keivi ja Hanna Dis Whiteheadi koostööna sündinud näituseprojektist “Nõiaring”, mis toimus 2016. aastal Eesti Disaini-ja Tarbekunstimuuseumis ning 2019. aasta märtsis Islandi Disaninädala raames Islandi Kunstimuuseumis.

Näituse “Nihkes” esmane versioon leidis aset septembris ARS Showroomis. Selle loomise eri etappides tegeles kunstnik ringi ja kera mõistete analüüsi ja dekonstrueerimisega. Tulemuseks on portselanist nõude seeria ning seda toetavad kolm ruumiinstallatsiooni.

Ring on täiuslik kujund, kuid samas oma lõpmatus tsüklilisuses ahistav. Otsides väljapääsu sellest ahistavusest, esitasin küsimuse, kuidas ringi omaenese nõiaringist vabastada ja mida see endaga kaasa toob. Seekordsel väljapanekul jätkan seda teemat, lahustades täiusliku ringi peegelduste abil, miskaudu jõuan illusioonide maailma, kus lõputus kordub nihestuste kaudu taaskord lõputult.

/R. Keiv/

Ühtlasi on Hop galeriisse valminud seeria materjalide dialoog metalli ja portselani vahel, mis on mõtteliseks jätkuks Keivi eelnevatele seeriatele “Portselan kohtub betooniga” ja “Portselan kohtub puiduga”.

Raili Keiv on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala (2009 BA) ja tootedisaini eriala (2013 MA). Lisaks on ta olnud vahetusõppes Taani Kuningliku Kunsti- ja Disainiakadeemias ning Kunsti- ja Disainiülikoolis Halles, Saksamaal. Keiv osaleb näitustel aastast 2007, nii Eestis kui ka väilsmaal. Tema töid leidub Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis, Stalowa Wola muuseumis, Poolas ja Günther Raithel’i arhiivs, Saksamaal.

Raili Keivile on omistatud Eesti Kultuurkapitali stipendium „Ela ja sära“ (2019) ning ta on pälvinud Eesti tootedisaini auhinna „Bruno“ eripreemia (2018).

Näituse kujundaja on Kaisa Sööt.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht