Rahvusvaheline teatrifestival NAKS käib seekord veebis

Kuni oktoobri lõpuni on võimalus osa saada noortele vaatajatele, õpetajatele ja teatriprofessionaalidele suunatud teatrifestivalist NAKS, mis esimest korda toimub veebis. Festival toob vaatajateni uudseid ja mitmekülgseid lavastusi kodu- ja välismaalt ning räägib laiemalt lastekultuuri puudutavatel teemadel.

18.– 31. oktoobrini näeb festivali kodulehel (www.naksfestival.ee) kuut spetsiaalselt festivaliks salvestatud teatrilavastust Eestist ning kahte välislavastust Soomest ja Kanadast. 18.– 22. oktoobrini toimuvad arutelud lavastajate ja teatripedagoogidega ning 21. oktoobril kuuleb lastekultuuri veebiseminaril kõnelemas oma ala parimaid asjatundjaid teemal „Kuidas lugeda kunsti?“. Festivali avanädala lõpus, 22. oktoobri hommikul näeb eesti noori lugemas prantsuse noortenäidendit „Tüli“ ning laupäeva lõunapoolikut saab veeta laste ööülikooli seltsis koos armastatud muusiku Kadri Voorannaga. Kogu programm on järelvaadatav 31. oktoobrini. Festival on kõikidele vaatajatele tasuta.

Festivalil osalevate teatrite seas on Eesti Noorsooteater, teater Piip ja Tuut, Miksteater, Tartu Mänguasjamuuseumi Teatri Kodu, Oma Lava, teatri- ja muusikamuuseum, Improteater Impeerium, Soome kaasaegne tsirkus Ilmatila ning Kanada füüsiline teater Productions Y2D. Etendused on mõeldud teatrihuvilistele alates kõige pisematest kuni vanavanemateni välja. Aruteludes käsitletakse teemasid nagu lasteteatri keeled ja universaalsus, sõnamängud ning luuleteater lastele, füüsiline ja visuaalne kaasaegne teater ning kooliteater ja muinasjutud –  kellele ja miks?

Lastekultuuri seminaril avatakse kunsti tegemise, kogemise ja mõtestamise tagamaid. Kõnelevad nii teatri-, muusika-, kujutava kunsti, tantsu- ja filmivaldkonna praktikud kui ka pedagoogid ja psühholoogid: Suzanne Osten Rootsist, Sasha Pepeljajev Venemaalt, Rein Agur, Timo Steiner, Jan Kaus, Karmo Mende, Eva Kalbus, Rita Rätsepp, Anu Aun, Anne Kleinberg, Helena Maria Reisner, Helena Pihel ja Indrek Lillemägi. Päeva juhib riigikogu ja ASSITEJ Eesti Keskuse liige Eduard Odinets. Seminaril on sünkroontõlge. Õhtu lõpetab Improteatri Impeerium live-etendus.

Koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis ning Eesti Teatri Agentuuriga toimub esmakordselt noortenäidendi „Tüli“ (“La dispute”, 2019) avalik ettelugemine noorte näitlejate ja õpilaste esituses. „Tüli“ on kirjutatud vestluste põhjal kaheksa-aastaste lastega, kelle vanemad on lahutatud. Oliver Reimanni lavastatud lugemisele järgneb vestlus autoriga (Mohamed El Khatibi), mida veab dramaturg Priit Põldma.

Festivali NAKS üks peakorraldajatest ja ASSITEJ Eesti Keskuse juhatuse liige Marek Demjanov on kommenteerinud festivali järgmiselt: „ASSITEJ Eesti Keskus on festivali korraldanud juba üle 10 korra. Meie eesmärk on anda väike ülevaade lastele ja noortele tehtavast teatrist nii Eestis kui välismaal. Viimasel ajal on festival laienenud ning oleme sealhulgas korraldanud ka seminari, kus räägime põletavatel teemadel ühiskonnas, mis puudutab lastele ja noortele tehtavat teatrit.“

Etenduste ja ülejäänud programmi nägemiseks on vaja registreerida end veebilehel www.naksfestival.ee . Kõik etendused on vabalt vaadatavad alates 18. kuni 31. oktoobrini. Arutelud toimuvad 18.–22. oktoobril reaalajas Zoomi vahendusel.

Rohkem informatsiooni www.naksfestival.ee ja www.assitej.ee .

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht