Rahvusraamatukogu tähistab muusikapäeva hüpikkontserdiga

Rahvusvahelisel muusikapäeval, 1. oktoobril kell 13.00 esineb Rahvusraamatukogus Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester. Tegemist on muusikapäevale pühendatud tasuta hüpikkontserdiga, mis toimub näituse „Laulupeoraamatukogu“ raames.

Rahvusraamatukogu kogudel põhinev näitus „Laulupeoraamatukogu. Eesti laulupidu sõnas, pildis ja helis“ vaatleb üldlaulupidude traditsiooni trükikultuuri erinevate väljendusvormide kaudu. Laulikute, plakatite ja reklaamväljaannete kõrval eksponeeritakse näitusel üldlaulupidudega seotud trükiseid läbi 150 aasta: kutsed ja tänukirjad, kavad, avakõned, teejuhid, postkaardid jpm. Näitus pakub nostalgiahetki laulupidudel osalenutele, sissevaadet laulupidude korraldamisse ja eluolusse ning meenutab mitmeid laulupidudega seotud nüüdseks unustatud sündmusi ja kombeid. Näitus peegeldab ühtaegu nii Eesti üldlaulupidude lugu kui ka Eesti Rahvusraamatukogu kogude rikkust ja mitmekesisust ning ajaloolist sügavust.

15. oktoobril kell 17.00 on kõik trükiste- ja graafilise disaini huvilised oodatud näitust tutvustavale eriekskursioonile, mille viib läbi Eesti Kunstiakadeemia professor, disainiajaloolane Ivar Sakk. Vaatleme näitusel eksponeeritud materjale trükiste disaini ja visuaalse identiteedi sümbolite valguses.

Näitusega „Laulupeoraamatukogu“ tähistame ühtlasi Rahvusraamatukogu muusikaraamatukogu 60. juubelit ehk aega, mille vältel on tegeletud süstemaatiliselt muusikakogu arendamisega Rahvusraamatukogus.

Näitus on avatud 26. oktoobrini. Igal kolmapäeval kell 16 on huvilised oodatud näitust tutvustavale tasuta ringkäigule.

Näitust korraldab Eesti Rahvusraamatukogu ja toetab Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht