Poole miljoni dollariline kontsert-tuur Baltikumis

Eesti kammerkooride Liidu kontsertsari Kuulajale toob tänavu publikuni tasuta kontserdid Eestimaa kirikutes. Eelneval kahel päeval on USAst pärit Drake koor ja kammerkoor lummanud publikut Pärnus ja Viljandis.  27. mail kontsert Rakvere Kolmainu kirikus ning 28. Mail kontsert Tallinna Jaani kirikus. Sissepääs tasuta !
70-liikmeline Drake koor ja kammerkoor on kontsert-tuuril Baltikumis alates 19 maist ning tuuri, läbi kolme riigi lõpetavad kontserdid Soomes. Tänu erakontsertidele, sponsoritele, annetustele, heategevuskontsertidele ning alternatiivsetele ettevõtmistele on Drake lauljad kokku kogunud 370 000 $, et võtta ette kahe nädalane kontsert-tuur, anda kohalikule publikule tasuta kontserdid ning saada osa võimalusest esitada lääne heliloojate tippteoseid kirikutes kuhu need on kirjutatud.
Kontserdil 28. mail Tallinna Jaani kirikus saab publik osa tõelisest assortiist. Lavalaudadele astuvad Drake kammerkoor, Drake koor ning eesti kammerkooride lipulaev kammerkoor Voces Musicales. Kontserdil dirigeerivad kõrgelt autasustatud dirigendid Aimee Beckmann-Collier ning Valter Soosalu.
Aimee Beckmann-Collier, Drake kooriosakonna juhataja alates 1989 aastast. Tema juhatusel on heliteosed kõlanud üle terve Ameerika, Inglismaal ja Hiinas. Ta on kahel korral dirigeerinud Carnegie Hall’is (viimati 2014 mais). Beckmann-Collier on olnud Iowa koorijuhtideliidu president ning aktiivselt andnud välja teadustöid ICDA ning ACDAle. Tema töid on avaldatud ajakirjades Choral Journal ning Music Educators Journal. Hiljuti omistati talle Notre Dame St. Mary’s kolledži (Indiana) Alumna auhind. Lisaks eelmainitule kuulub Aimee Beckmann-Collierile:
* Drake University Madelyn Levitt Award
* Iowa Music Educators Association Distinguished Service Award
* National Federation Interscholastic Music Association Outstanding Music Educator’s Award
* The Robert McCowen Award
* ACDA’s Weston F.Noble Lifetime Achievement Award
Valter Soosalu on laulja ja koorijuht, kes on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dotsent Hirvo Surva dirigeerimisklassis. Koormeistri/assistendina on ta töötanud Kammermeeskoori Revalia, Segakoori HUIK! ja Eesti Rahvusringhäälingu Segakoori juures, lisaks Eesti Rahvusmeeskoori, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ja Tallinna Kammerorkestri projektides. Alates 2015. aasta sügisest on ta kammerkoori Voces Musicales koormeister.
Valter Soosalu on VI Eesti Noorte Koorijuhtide Konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. aasta noore dirigendi preemia laureaat. Lauljaharidust omandab Valter Soosalu maestro Paolo de Napoli laulustuudios Studio Lirico.
Koorid Ameerikast on Eesti publikule pakkunud kõrgtasemelisi esitusi ka varasematel aastatel ning publik ei ole pidanud varasemalt pettuma.
The Drake Choir on Drake ülikooli kontsertkoor. Igal hooajal annavad nad kontserte üle terve Ameerika ning igal neljandal hooajal leiab aset rahvusvaheline kontsert-tuur. Seni on nende koorilaul kõlanud Austrias, Saksamaal, Itaalias, Tšehhis, Iirimaal, Walesis aga ka New Yorgi Carnegie Hall’is ja Avery Fisher Hall’is.
The Drake koori baasil loodud Drake’i kammerkoor pakub pühendunud lauljatele aktiivseid ja ambitsioonikaid eneseteostusvõimalusi. Nende viimane kontsert-tuur pakkus meeliülendavaid elamusi Inglismaal: St. Paul’i katedraalis, St. Martin in the Fields, Oxfordi ja Cambridge ülikoolis ning Ely ja Coventry katedraalides.
Mõlemad kollektiivid on kõrgelt tunnustatud ning korduvalt kutsutud Ameerika koorijuhtide (ACDA) aastakonverentsile.
Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on 1997. Aastal loodud Eesti Kooriühingu alaliit, mille eesmärgiks on kõrgetasemelise a cappella koorilaulu säilitamine ja edendamine. Lisaks “Kuulajale” korraldab EKKL üle aasta toimuvat Eesti kammerkooride festivali, jõuluootuskontserte ning teisi kammerkoorilaulu väärtustavaid tegevusi.
Kontsert-sari sünnib Baltic Travel Breeze, Eesti Kammerkooride Liidu, Stainless management’i ning Olhon Gold OÜ koostöös.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht