Paula Zariņa-Zēmane Tartu Kunstimajas

Reedel, 8. septembril kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja monumentaalgaleriis Läti maalikunstniku Paula Zariņa-Zēmane isikunäitus „Võimalused“. Näituse kuraator on Peeter Talvistu.

Näitus jätkab Zariņa-Zēmane eelmist seeriat „Muutused“, kuid nüüd on muutustest saanud uued võimalused, samas on liikumine endiselt teostes kesksel kohal. Seekord toob autor keraamika kaudu sisse ka hapruse teema: kõigis materjalides esinev ovaalne kujund tuleneb kunstniku käe liikumisest, viies mõtted peatumatu ja igikestva ringkäiguni, mis omakorda on kõiki protsesse käitavaks jõuks. Teosed on kui kihina lõigatud fragmendid reaalsusest – olgu see siis füüsiline või immateriaalne – ning need toimivad piirina sisemise ja välimise, abstraktse ja figuratiivse vahel.

Kunstnik lisab: „Kuni 2018. aastani kujutas enamik mu maale imaginaarseid maastikke. Nad otsisid oma kohta figuraalse ja abstraktse piiril ning illustreerisid seeläbi filosoofilisi mõtisklusi eksistentsist, ajast ja ruumist. Mulle näib, et olen nüüd valmis edasi liikuma, sügavamale maastikusse, sügavamale enda sisse. Praegused teosed on nagu looduslikud kivimid: aastatuhandete jooksul settinud marmorikihid, elu jooksul settinud kihid minu arusaamadest ja kogemustest. Kuigi kaugused, sügavused ja keskkonnad on tuttavlikud, toob keraamika neisse uue vaatepunkti, uue füüsilisuse.“

Paula Zariņa-Zēmane (s 1988) on Läti maalikunstnik, kes on lõpetanud Läti Kunstiakadeemia (BA ja MA). Kuigi tema teoseid on näidatud grupinäitustel väga paljudes riikides, on see tema esimene isikunäitus väljaspool Lätit. Tartu Kunstimajas olid tema teosed väljas viimati 2012. aastal ning tema viimane ülesastumine Tartus toimus mullu Kogo galeriis („Kolm omamoodi“, kuraator Juriaan Benschop).

Näitust toetab Läti Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks 8. oktoobrini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht