Pärnu Linnaorkestri hooaja avakontserdil tuleb esiettekandele Rein Rannapi oboekontsert

Pärnu Linnaorkester avab oma XXVI hooaja teisipäeval, 24.septembril kell 19 Pärnu kontserdimajas. Soleerib oboemängija Riivo Kallasmaa, juhatab värske peadirigent Kaspar Mänd.

Avateosena kõlab kontserdil tänavuse juubilari Tõnu Kõrvitsa põhjamaine orkestriteos “Hümnid virmalistele”.
Tõelise kompvekina on kavas aga Rein Rannapi oboekontsert, mis on valminud koostöös solist Riivo Kallasmaaga.

“Mu uues oboekontserdis on tugevasti tunda tänapäeva popmuusika hõngu – nii harmoonias kui rütmides”, sõnas Rannap. “Igapäevaselt tuttavad kõlad meeldivad kindlasti ka laiemale publikule, julgustades neid edaspidigi rohkem käima klassikalise muusika kontsertidel”, lisas autor.

Karismaatiline helilooja ja pianist armastab piiride kompimist ning on aegade jooksul katsetanud klaveri erinevaid võimalusi. Tema kuulajasõbralik, heakõlaline helikeel on saanud mõjutusi väga erinevatest žanritest ja heliloojana on ta oskuslikult need eeskujud omavahel kokku sulatanud.

Erakordne on see, et Rein Rannap on sel korral klaverile selja pööranud, pühendades uue teose hoopis oboele ja tehes seade orkestrile. Eesti heliloojad on oboele kirjutanud teoseid ülivähe (Alo Põldmäe oboekontsert ja Enn Vetemaa oboekontsertiino), mistõttu on tegemist muusikaloolise sündmusega.

Solist Riivo Kallasmaa on Eesti noorema põlvkonna üks juhtivaid oboemängijaid, paljunõutud solist ja kammermuusik. Kallasmaa sõnul on esiettekandele tulev teos kirjutatud heas koostöös. “Kontserdi kirjutamise idee sündis Saaremaa ooperipäevadel. Osalesin Reinu kutsel tema debüütooperi “Nurjatu saar” ettekandel. Projekti lõpuvastuvõtul tekkis mõlemapoolne arusaamine, et tuleb kirjutada oboekontsert”, kirjeldas Kallasmaa teose sündimise lugu.

“Rannapi muusika, nagu ta ise ka kirjutas, on käesirutus levimuusikast klassika poole. Solisti ja heliloojana ühendab meid vahetu lähenemine muusikale – mõlema jaoks on oluline iga esituse kordumatus.”

Lisaks Rannapile ja Kõrvitsale, tuleb uue hooaja avakontserdil ettekandele ka üks klassikalise muusika nurgakividest, Mozarti viimane ehk Jupiteri sümfoonia.

Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/410915556199863/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht