Narva lastekirjanduse residentuuri oodatakse kandideerima lastekirjanikke ja illustraatoreid

Narva kunstiresidentuur NART ja Eesti Lastekirjanduse Keskus (ELK) kuulutavad välja konkursi Narva lastekirjanduse residentuurile, millega kaasneb stipendium. Selle toel sünnib raamatu käsikiri ja/või illustratsioonid, mis on inspireeritud kohalikust kultuuripärandist, inimestest, ajaloost jne. Kandideerima on oodatud lastekirjanikud ja illustraatorid, kes töötavad nii üksikisikuna kui ka loometandemina. Oodatud on loovisikud üle kogu Eesti ja välisriikidest.

Idee autor on Narva linnapea Katri Raik. NART ja ELK võtsid sellest mõttest kinni ning Kultuuriministeeriumi toel kuulutatakse välja esimene konkurss. Narva kunstiresidentuuri juht Johanna Rannula sõnas: “Sel aastal toimub residentuur ja anname välja stipendiumi,  ja ehk juba järgmisel aastal saame lugeda lasteraamatuid, mis on saanud inspiratsiooni Narvast. Loodame, et sellest saab uus traditsioon! Narva annab kindlasti palju põnevat  mõtteainet, millest luua lugusid nii mudilastele kui ka noortele lugejatele.” ELKi juht Triin Soone lisab: ”Mul on hea meel, et lastekirjanduse autorid saavad juurde inspireerivaid ja huvitavaid loomevõimalusi, mille viljad rikastavad meie lastekirjandust.”

Autorid on Narva kunstiresidentuuri oodatud juba 2023. aasta 1.-31. oktoobrini, kokkuleppel saab resideerumise aega ka muuta. NART pakub residentidele elamispinda ja tuge Narva tundmaõppimiseks.

Stipendiumifondi suurus on kokku 4000 eurot, 2000 eurot ühele inimesele. Stipendiumi saavad taotleda illustraatorid ja lastekirjanikud. Oodatud on nii tandemina tegutsevad kui ka autoriraamatu loojad.

Konkursile esitatud taotluste seast valib stipendiaadid žürii, kuhu kuuluvad Triine Soone (Eesti Lastekirjanduse Keskuse direktor), Anne Pikkov (illustraator, Narva kunstiresidentuuri juhatuse liige), Katrin Reinmaa kirjastusest Päike ja Pilv, Narva linnapea Katri Raik ning Johanna Rannula (Narva Kunstiresidentuuri juhataja).

Taotluste esitamise tähtaeg on 10. augustil kell 23:59 (Eesti aja järgi). Taotlused tuleb esitada eesti keeles aadressile residentuur@artun.ee. Palume üles laadida ühe PDF-faili, mis sisaldab järgnevat:

– Taotleja(te) CV (nimi, aadress, e-post, veebileht jne).– Näited varasematest töödest ja link portfooliole ehk ülevaade taotleja(te) senisest loomingulisest tegevusest.– Taotleja(te) motivatsioonikiri (500 tm).– Seletus, kuidas on või saab looming olema inspireeritud Narva kultuuripärandist. Võib ka ära märkida, kuidas plaanib loometandem või autor oma töö jaoks loomeindu koguda (nt kohtumised lastega, vanaemadega, osalusvaatlus jne).– Ideekavand lasteraamatu sisust ja/või illustratsioonidest, sealhulgas lasteraamatu vanuseline sihtrühm, teksti maht, illustratsioonide maht jne.Konkursi täpsemad tingimused on veebilehel: https://www.nart.ee/et/narva-lastekirjanduse-residentuuri-oodatakse-kandideerima-lastekirjanikke-ja-illustraatoreid/

Lisainfo:

Johanna RannulaNarva kunstiresidentuuri juhatajajohanna.rannula@artun.ee59177795Triin SooneEesti Lastekirjanduse Keskuse direktortriin.soone@elk.ee617 7230

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht