Näitused galeriis Muläänruus

Galerii Muläänruus, Meeksi ja Mehikoorma teel Räpina vallas, valge veski juures.

KRISTINA VIIN / “Sõda sinus eneses”

“Inimeste võitja on tugev, iseenda võitja on võimas, “ on kirjas Daodejingis, “Kulgemise väe raamatus”. Öeldakse ka, et peaksime olema üksteise suhtes mõistvad ja kaastundlikud, sest kõik me peame enestes võitlust, millest teistel pole aimugi. Kui algas venelaste sissetung Ukrainasse, jälgisin hoolega sõjauudiseid, tegeledes neil päevil nii õpingutega teoloogia magistrantuuris kui ka Tartu orientalistika lipu kõrgel hoidmisega. Kahjuks lahtus tekkinud ärevuse tõttu vajalik keskendumine akadeemiliste tekstidega tegelemiseks. Nii hakkasin üle tüki aja rohkem maalima. See rahustas ja inspireeris. Oma mentoriks maalikunstis pean viimase aasta jooksul kunstnik Martti Ruusi, kes on mind julgustanud ning häid näpunäiteid jaganud. Ka enese leidmine kunstnikuna on omaette teekond ja võitlus ning uudishimuliku tegelasena meeldib mulle väga õppida, uusi maailmu avastada.Võit enese üle tähendab ka enesega sõbraks saamist, selleks aga tuleb õppida end tundma. Maalikunstis on perfektsionismi ja ülemõtlemise oht, aga hea töö valmib
julgest vaimustusest käsikäes oskustega ja vahel on tähtis lihtsalt õigel ajal töö käest ära panna. See on põnev teekond.

Kristina Viin (s. 22.11.1985 Võrus) on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli skulptorina (praeguse Pallase) ning Tartu Ülikooli usuteaduskonna bakalaureuse, viimases kogub hetkel jaksu magistritöö ärategemiseks. Ta on kunstnik, raamatuillustraator ja luuletaja, Eesti Kirjanike Liidu ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi liige.

***
BILLENEEVE /”… ja siis jälle krahh, maailm peatab su!”

Kanapidaja kuklas on alati teadmine, et midagi ei lähe raisku. Kana teeb parima sordingu! Fotod kanatoidupangest, kus juhuslikkus maalib järgmise ringi toidu kauniks kompositsiooniks.

Billeneeve on 51% setu, ülejäänud midagi muud. Ta on Kunstnike Liidu liige ning üles kasvanud 100 sarvelise peaga talus. Loomade hingelise kui
ka eesmärgipärase eluga kokku puutunud sünnist saati. Põhiolemuselt midagi nii moodsat ja kaasaegset, mida ainult meie kohutav ajastu on võimeline tootma. Kõik ja mitte midagi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht