Müürilehe oktoobrinumber kombib piire

Müürilehe oktoobrinumber vaatleb nii füüsilisi, mentaalseid kui esteetilisi piire. Oma piiriutoopiaid jagavad Hent Kalmo, Kaimai Kuldkepp, Eeva Keskküla, Henri Holtsmeier ja Joosep Tiks. Markus Vaher viib lugeja tagasi tänapäeva, kirjeldades kitsaid olusid Euroopa põgenikelaagrites.

Henri Kõiv võtab kokku pagulaskriisi õppetunnid. Kristina Birk-Vellemaa küsib, kellele kuulub seks. Aleksander Tsapov raporteerib Austriast, kuidas moodne kunst geopoliitilisi konflikte käsitleb.

Marylin Mägi kirjutab lahutustest, Mariliis Mõttus vaiksest loobumisest, Margaret Tilk naiste jõllitamisest, Aurora Ruus žanripiiridest muusikas ning Karin Leivategija tantsukultuurist ja kõlblusest. Teemakohane on ka Andrei Ivanovi proosapala.

Sanna Kartau uurib, kuidas läheb Eesti vabaühendustel, kes juba kuus kuud sõjapõgenikke on toetanud. Arvamuskülgedel jätkab Hille Saluäär eelmises numbris alanud poleemikat keelearenduse üle. Keskkonnarubriigis tutvustab Ingrid Nielsen kogukondliku energiatootmise potentsiaali. Visuaalkultuuri külgedel saab aga rohkem lugeda kirjaformaadis väljaannetest.

Kultuuriosast leiab Tristan Czar Aasmäe reisikirja Veneetsia filmifestivalilt ning Mia Maria Rohumaa arvustuse Tallinna Arhitektuuribiennaali peanäitusele “Söödav”.

Värskeimaid artikleid loe Müürilehe veebiväljaandest aadressil muurileht.ee või liitu kirjalistiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht