Mara Ljutjuki näitus Tampere Majas

Neljapäeval, 21. novembril kell 17 avatakse Mara Ljutjuki näitus „Ringlus“. Näituse teemaks on kunstniku elu erinevatel perioodidel, eriti emaks olemine ja mis ta on kaasa toonud. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.
„See näitus on kokkuvõte minu hiljutisest eluperioodist, kus olen seisnud silmitsi kõigega, mis elu andjaks saamine ja emaks olemine on endaga kaasa toonud“, ütleb kunstnik. „Iga uue elu andmisel tunned, kuidas kõik, mis olid naise ja kunstnikuna selleks ajaks üles ehitanud,taas kord laiali laguneb ning see oma mina lahustub lihtsalt pikaks-pikaks ajaks olulisemate asjade vahele ära.“ „Tingel-tangel“, Mara Ljutjuk, 2014

Kunstnik on justkui nähtamatu aga vajalik kivi ühes kiviaias. Talle on saanud üha selgemaks naiseks olemise „võlu ja valu“. „Igapäevase elu kõrval tekib vastukaaluks teadmine, mida tahad ja millest sa enam loobuda ei saa.“

Mara Ljutjuk on maalinud sellele näitusele oma kolme lemmikpaika. „Nende mälupildid annavad mulle argipäevas jõudu ja kolme sõpra, kelle erialane pühendumine inimeste ja loomade aitamisele teeb sellest maailmast helgema paiga. Minu jaoks on abi andmine ja selle vastu võtmine üks oluline ringlus, et tasakaal ja harmoonia meie eludes saaks püsida.

Kui Sind pole näha,
siis Sind nagu polegi.
Kui Sind pole kuulda,
siis Sind nagu polegi.

Paned oma tillukesed
silmad kinni. Paned
oma tillukesed kõrvad
kinni ja

istud kiviks kiviaed
kivide vahele. Sammal
kasvab aega mööda.
Timo Maran

Mara Ljutjuk (sünd. 1978) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia magistrigraadiga 2011 aastal. Ta on nii Eesti Kunstnike Liidu kui Eesti MaalikunstnikeLiidu liige. Ta on üle 20 isikunäituse nii Eestis kui välismaal.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta.

Tampere Maja
Jaani 4, 51007 Tartu
www.tamperemaja.ee
maja@tamperemaja.ee

www.maraljutjuk.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht