Lemme Haldre Tartu Kunstimajas

Reedel, 4. augustil kell 17.00 avatakse Tartu Kunstimaja väikeses saalis Lemme Haldre isikunäitus „Kihistused“. Näituse kuraator on Margus Meinart.

Näitusel olevad maalid on pikaaegsete kihistuste väljendused, mida kunstnik oma igapäeva töös kogeb ning mis uuristavad teed väljapääsu poole. Need on väljapääsu otsivad tundevood, kus rõõm ja kurbus on läbisegi.

Lemme Haldre töötab psühhoterapeudina. Oma töös kohtub ta erinevate inimestega, laste ja täiskasvanutega. Sageli on põhjuseks ärevus, masendus, lootusetus, segamini suhted ja halb kohtlemine. Neid on oluliste inimeste poolt hüljatud või koheldud vägivaldselt. Nad on kogenud kiusu koolis või tühistamist kollektiivis. Mõned lapsed ei tea midagi oma peredest. Nende vanemad ei hooli ja nad peavad seetõttu elama lastekodus.

Tema klientide maailmal on enamasti ühine nimetaja – armastuse ja turvatunde puudumine.  Harva sõnastavad nad oma vajaduse konkreetsesse lausevormi. Sageli kritiseerivad nad pigem ennast. Leiavad, et on ise midagi valesti teinud, pole piisavalt pingutanud või head olnud.

„Nende laste ja täiskasvanute igatsused,  tunded ja mõtted puudutavad mind. Jäävad vahel pikaks ajaks keerlema, moodustades kujutlusi, pilte ja mõttelõkse. Mõnikord on see justkui  karussell, mille pealt on raske maha astuda. Vahel tabab mind suur rõõm.  See on siis, kui kõrbemaastikul avanevad peidus olnud sisemised jõuvarud, mis toidavad eluga edasi minekut. Mu rõõmu toidab teadmine, et see inimene tuleb toime,“ selgitab kunstnik.

Lemme Haldre (s 1955) on eesti lastearst, kliiniline psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog ja kunstnik. Ta on õppinud Tartu Ülikoolis pediaatriat ning omandanud samas kliinilise psühholoogi kutse. Haldre on töötanud Tartu Ülikooli Lastekliinikus ja Tartu Sanatoorses Koolis, psühhoterapeudina Tartu laste tugikeskuses ja kliinikus Elite ning lektorina Tartu Ülikoolis ja Tervise Arengu Instituudis. Ta on õppinud Konrad Mägi Ateljees Heldur Viirese käe all ning kuulub Tartu Kunstnike Liitu.

Näitus jääb avatuks 3. septembrini.

www.kunstimaja.ee
facebook.com/kunstimaja
Tartu Kunstimaja (Vanemuise 26) on avatud K–E 12.00–18.00. Näitused on tasuta.
Tartu Kunstimaja näitusetegevust toetavad Tartu Linnavalitsus ja Eesti Kultuurkapital.

***********************************

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht