Kohtumisõhtu Suurgildi hoones: Popmuusik Georg Ots – meenutavad Heidy Tamme, Marta Oja ja Arne Mikk

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Georg Ots esineb koos Emil Laansoo ansambliga .

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum

Neljapäeval, 20. veebruaril kell 18.00 räägivad Georg Otsast kui estraadikunstnikust Heidy Tamme, Marta Oja ning Arne Mikk.

 Vestlusõhtu toimub Suurgildi hoones, kus kuni 3. maini saab näha näitust „Georg Ots, armastan sind!“. Georg Otsa laule esitab Andre Tõnnis, vestlust juhib Sten Teppan.

Kahtlemata kuulus Georg Otsa süda teatrilavale, kuid kellele on rohkem antud, sellelt ka rohkem nõutakse ja nii laulis Georg kuulsaks ka paljud levimuusika žanrisse kuuluvad laulud. Ta tegi koostööd Gennadi Podelski ja RAM-iga, ansamblitega Laine, Metronoom ja paljude teistega.

Kohtumisõhtul astuvad publiku ette inimesed, kes on ise Georg Otsaga kokku puutunud, teda imetlenud, toetanud ja temaga lava jaganud.

Arne Mikk alustas Estonias 1952. aastal koorilauljana, hiljem mängis soolorolle, lavastas, juhatas, juhendas ja tegi muudki. Ta puutus oma töös Georg Otsaga väga palju kokku, peamiselt küll teatrimuusika alal, aga nägi ka muusiku teist külge.

Heidy Tamme vaatas noore tüdrukuna Georgile alt üles, hiljem viisid esinemised ja kontserttuurid nad juba kolleegidena kokku. Neid ühendasid vastastikune lugupidamine, kõrge töökultuur ja korrektsus laval.

Otsusekindla ja krapsaka olekuga Marta Oja oli üks ansambli Laine asutajaliikmetest. Gennadi Podelski juhendamine, tüdrukute andekus ja sihikindel töö viis Laine peagi saateansamblina Georg Otsaga kokku. Koos reisisid nad mööda suurt kodumaad, andsid kontserte ja kohtusid teiste kuulsustega.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja kohtumisõhtute sari kogub ja jagab mälestusi muusikutelt, kelle tegevus on mõjutanud Eesti popmuusika ajalugu. Igal kohtumisel saab otsestest allikatest kuulda seda, kuidas on sündinud legendid, laulud, ansamblid, tähed meie muusikataevas ja mis tegelikult Eesti levimuusika tagatubades toimus.

 

Kohtumisõhtu pilet kehtib enne kohtumisõhtut pääsmena näitusele „Georg Ots, armastan sind“ Suurgildi hoones.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht