Karel Koplimets ja Maido Juss Draakoni galeriis

Esmaspäeval, 04.11.2019 kl 18.00 avavad Karel Koplimets ja Maido Juss Draakoni galeriis näituse „Flat Circle / Suletud ring”. Näitusel eksponeeritud samanimeline videoinstallatsioon käsitleb informatsiooni üleküllusest lähtuvaid küsimusi kaasaja meedias, inimteadvuses ja arusaamades.

Informatsiooni üleküllust seostatakse üksikindiviidi raskusega suurt kogust teavet omastada ning sellest asjakohast eristada. 2016. aastal genereeris inimkond internetis iga päev umbes 44 eksabaiti informatsiooni, ennustatakse, et aastaks 2025 see arv kümnekordistub. Sealjuures toodeti 90% kogu maailmas eksisteerivast informatsioonist viimase kahe aasta jooksul. Igaühel kellel on ligipääs (vabale) internetile, oleks justkui ligipääs lõputule andmehulgale. Elame ajal, kus erinev teave (ja ka tõde) peaks olema kättesaadavam, kui eales varem, kuid paradoksaalsel kombel on reaalsus teistsugune.

Deepfake, fake news, trollivabrikud, clickbait meedia – need on ainult mõned viisid, kuidas infoga manipuleerida. Tänapäeva propaganda ja infosõjad toimivad paljuski nähtamatult ja järjest keerulisem on eristada võltsuudiseid reaalsetest või poliitiliselt motiveeritud infot faktidest. Üha rohkem inimesi kasutab oma peamise uudiste allikana sotsiaalmeediat. Uudised, mis apelleerivad pigem emotsioonidele kui kontrollitud faktidele, müüvad paremini. Tõde ja faktide kontrollimine on kohati muutunud sekundaarseks või halvemal juhul täiesti ebaoluliseks. Oleme jõudnud punkti, kus tõe leidmiseks tuleb teha meeletult tööd või siis riskida ja intuitiivselt usaldada valitud allikaid. Lisades sellele kõigele võltsinformatsiooni genereeriva tehisintellekti, tundub olukord aina lootusetumaks muutuv.

Maido Jussi ja Karel Koplimetsa installatsioon esitab 0,000000136 eksabaiti informatsiooni videomaterjali kujul.

Tänud: Aare Juss, Helen Koplimets, HN Steel OÜ, Kaisa Maasik, Madis Kurss.

Näitus jääb avatuks kuni 23. novembrini 2019.

___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2, Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht