Jarõna Ilo näitus “Roosa kapitalismi unelm” Kraam artist-run space’is

Jarõna Ilo “Hirmuta”, 2017, süsi, värviline pliitas ja akrüül paberil.

Jarõna Ilo näituse “Roosa kapitalismi unelm” avamine toimub 9. oktoobril kell 18.

Jarõna Ilo isikunäitus “Roosa kapitalismi unelm” on seotud Ukrainas siiani kestva sõjaga ja inimestega, kes elavad sõjapiirkonnas, keeldudes sealt ära kolimast.

2017. aasta sügisel ja 2018. aasta kevadel viibis kunstnik Jarõna Ilo Ida-Ukrainas, Luganski oblastis ja viis seal läbi seeria kunstitöötubasid. Töötoad olid mõeldud sõjapiirkoannas elavatele koolilastele, õpetajatele ja psühholoogidele. Kunstitöötubade tegemise käigus tekkis Ilol idee joonistuste kaudu jäädvustada ja seletada protsessi, mille käigus inimene saab teadlikumaks iseendast ja mis aitab liikuda oma eluga edasi. Protsess võib olla aeglane ja keeruline, nagu ka uue riigikorra ehitamine.

Ukrainas viibides oli Ilol huvitav jälgida sealses ühiskonnas toimuvaid protsesse, tõmmates paralleeli 1990ndatel aastatel Eesti ühiskonnas toimunud muutustega, mida Ilo on juba kord kogenud.

Näitusega “Roosa kapitalismi unelm” soovib Jarõna Ilo näidata oma kogemust Ida-Ukrainas toimuvast. Illustreerida joonistuste kaudu “roosa kapitalismi unelma” tulekut, mis justkui lahendaks kõik kohalike ukrainlaste probleemid.

Näitus jääb avatuks 4. novembrini 2018.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht