Isadepäeval saavad sõna keelpilliperekonna mehisemad hääled

Isadepäeval mängivad Tallinna Kammerorkestri interpreedid keelpilliperekonna mehisematel häältel – viooladel, tšellol ja kontrabassil. Pühapäeval, 12. novembril kell 12 Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valges saalis algav isadepäevakontsert pakub võimalust nautida muusikat ja süüa koos perega hilist hommikusööki.

„Üsna harva juhtub, et laval on korraga neli vioolat. Altviiulit peetakse pigem orkestris täitepilliks, mitte aga niivõrd solistipilliks,“ ütleb Tallinna Kammerorkestri vioolamängija Karin Sarv.

Unikaalne pillikoosseis lubab esitada harva mängitavaid teoseid ja esmaettekandeid.

York Boweni Fantaasia esmaettekanne Eestis

York Bowen on ameeriklasest kontrabassimängija, kes kirjutas selle vioolakvarteti oma sõpradele. Esitusele tuleb tema Fantaasia neljale vioolale op 41. Eestis pole seda teost varem mängitud. Ega nelja vioolatki naljalt samal ajal laval soleerimas ei kohta ehk et tegemist on tõeliselt harvaesineva vaatepildiga. Nelik esitab lisaks Fantaasiale ka veel Hispaania helilooja ning vioolamängija Sancho Engaño loodud Blues Suite vioolakvartetile.

Harvaesinev koosseis – neli vioolat

Kontserdikava täiendab Bernhard Rombergi ja Ludwig van Beethoveni looming. Neist Rombergi kontsertiinol vioolale, tšellole ja kontrabassile on eriti huvitav tekkelugu. Nimelt tahtnud Beethoven oma kaasaegsele tšellistile Rombergile kirjutada tšellosonaadi, kuid viimane polnud sellega nõus. Ta pelgas, et äkki Beethoven kirjutab liiga keerulise teose ning eelistas mängida pigem iseenda loodud lugusid. Nii jäänudki Beethovenil tšellosonaat kirjutamata. Beethovenilt kõlab kontserdil duett vioolale ja tšellole “Mit zwei obligaten Augengläsern”  .

Musitseerivad Tallinna Kammerorkestri interpreedid: Karin Sarv, Laur Eensalu ja Helen Kedik viooladel, Leho Karin tšellol ja Jüri Lepp kontrabassil. Külalisena teeb kaasa Merike Heidelberg vioolal.

Tallinna Filharmoonia: www.tallinnafilharmoonia.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht