Ingel Vaikla näitus „Sinust on saanud see ruum“ EKKMis

Ingel Vaikla
“Sinust on saanud see ruum”
17.11.–16.12.2018
Kuraator: Laura Toots

Avamine 16. novembril kell 18
Näitus toimub EKKMi alumisel korrusel

EKKMi käesoleva aasta näituseprogrammi lõpetab Ingel Vaikla esimene isikunäitus „Sinust on saanud see ruum“. Näitus lähtub ideest saada osaks meid ümbritsevast arhitektuurist kui ka seda enda kohalolu ja kogemustega elustada. Näitusel laotuvad ruumiliselt lahti kaks uut videoteost, mille arhitektuursed lahendused on loodud koostöös arhitektide Laura Linsi ja Roland Reemaaga.

Oma töödes vaatleb Vaikla arhitektuuri, filmi ja mälu omavahelisi suhteid ning rõhutab aja möödumist, mis neid kolme mõistet nii seob kui ka eraldab. Nähtamatu pingena on Vaikla loomingus tugevalt kohal aeg, mille loodud ruumilisi ja sotsiaalseid distantse ta oma filmide tegelaste abil analüüsib.

Filmitegija ja visuaalkunstnikuna huvitavad Vaiklat aktiivsed ja passiivsed vaatamise viisid. Kui kinosaalis on nii filmi kestus ja narratiiv kui ka vaatajate paiknemine ekraani suhtes ette määratud, siis galeriiruumis on vaatajal need eeldused võimalik seljatada ja võtta vastu näituse pakutud kinematograafilised ja ainelised tõkestused ja kahtlused.

Ingel Vaikla on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia fotograafiaosakonna (BA 2015) ning Genti Kuningliku Kunstiakadeemia filmiosakonna (MA 2017). Praegu osaleb ta HISKi residentuuriprogrammis Gentis. Oma loomingus uurib ta arhitektuuri ja selle kasutajate omavahelist suhet ning arhitektuuri kujutamist kaamerapõhistes meediumites. Tema filme „Majavalvur“ (2015) ja „Roosenberg“ (2017) on näidatud rahvusvaheliselt nii rühmanäitustel kui ka filmifestivalidel. Lisaks on Vaikla kureerinud mitmeid kunsti- ja eksperimentaalfilmide programme.

Näitust saadab samanimeline eesti- ja inglisekeelne trükis, mida on võimalik osta EKKMi kohvikust ja Lugemiku raamatupoest. Tekstide autorid on Angelique Campens, Chiara Guidi, Laura Linsi, Roland Reemaa ja Laura Toots. Tükise on kujundanud Ott Metusala ning kirjastanud EKKM ja Lugemik.

Kuraator: Laura Toots
Arhitektid: Laura Linsi ja Roland Reemaa
Graafiline disainer: Ott Metusala

Tänud: Adrian Lenglet, Ruth Ojala, Jasper Rigole, Tüüne-Kristin Vaikla,
Urmo Vaikla, Jeroen Verrecht, Caroline Voet
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Majatohter

Näituse avanädalal toimub kaks avalikku sündmust:

15. novembril kell 18 – arhitekti Caroline Voeti loeng koostöös EKA arhitektuuriteaduskonnaga Avatud loengute sarjas (inglise keeles).
Asukoht: EKA, Kotzebue 1 / Põhja pst 7

17. novembril kell 16 – kuraatori ja kunstniku tuur (sõltuvalt publiku soovist kas eesti või inglise keeles).
Asukoht: EKKM, Põhja pst 35

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht