Filmimuuseumis on alates 13. oktoobrist avatud näitus „Leida Laius. Lõpetamata naeratus“

Näitus on sündinud Rahvusarhiivi filmiarhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi koostöös.

Eesti filmi suurkju Leida Laiuse 100. sünniaasta tähistamine jätkub Filmimuuseumis, kus on juubeliaasta lõpuni avatud Rahvusarhiivi filmiarhiivi ja Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi ühistööna valminud Laiusele pühendatud näitus.

Näitus annab ülevaate eesti filmilugu erakordselt tervikliku loomepärandiga rikastanud Laiuse loomingulisest eluteest, töödest ja saavutustest. Rahvusarhiivi filmiarhiivi kogudel põhinev näitus toob esmakordselt vaatajateni Laiuse isiku ja loominguga seotud materjale ja esemeid, mida pole seni avalikult eksponeeritud. Välja on pandud dokumente ja materjale Laiuse filmide ettevalmistuse protsessist (lavastusprojektid, kunstinõukogu protokollid, režissööri nägemused) kuni teostamise (kaadritagused võttefotod), tutvustamise (plakatid, publikatsioonid, reklaammaterjalid) ja vastukajani (aumärgid, diplomid ja muu).

Näitus tähistab meestekeskses Tallinnfilmis ja toonasel filmimaastikul kunstiliselt tugeva, temaatiliselt sidusa ja laialdaselt tunnustatud filmograafia loonud režissööri panust eesti filmipärandisse, võimaldades rännata ta loomingulisel teekonnal, jälgida tema filmide valmimisprotsessi ja peegeldada tähendusi, mida need on loonud läbi aegade.

Kuraatorid: Kati Vuks ja Maarja Hindoalla (Rahvusarhiivi filmiarhiiv), Sten Kauber (Eesti Ajaloomuuseum)

Graafiline disain: Kätlin Tischler-Süld (Eesti Ajaloomuuseum)

Kunstnik: Aime Andresson (Eesti Ajaloomuuseum)

Projektijuhid: Marje Jürgenson ja Kristi Leps (Eesti Ajaloomuuseum)

Täname: Eesti Kultuurkapital

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht