EstDocs avab VIII lühifilmide konkursi

EstDocs 2016 lühifilmivõistlus on välja kuulutatud. Filmitegijatel on filmide saatmiseks aega kuni 3. oktoobrini.
Kaheteistkümnendat aastat järjest toimuv EstDocs dokumentaalfilmide festival Torontos on avanud järjekordse lühidokumentaalfilmide konkursi. EstDocsi filmifestival kestab 4. – 8. november, 2016.
Lühifilmide konkursi auhindade sponsoriteks on Tartu College ja Otto Rannamäe Publikuauhind. Auhindade kogusumma on $2,800 CAD, maksimaalne filmiauhind on $1,000 CAD. Auhinnalisi filme näidatakse Toronto Bloor Hot Docs kinos festivali galal 5. Novembril 2016 a.
“Publiku huvi EstDocs’i lühifilmide võistluse kohta kasvab iga aasta. Juba kolmandat aastat järjest on publikul võimalus vaadata kõiki sissesaadetud lühifilme EstDocs’i eriõhtul 14. oktoobril Toronto Camera Bar’is” ütles Tauno Mölder, lühifilmide konkursi juhataja. “Filme saadetakse meile üle maailma, kuigi enamus tuleb kas Kanadast või Eestist.“
Filme võetakse vastu professionaalidelt ja amatööridelt, filmitegija ei pea olema seotud Eestiga.
“Sa ei pea olema eestlane, et nautida Eesti teemalisi filme“, lisas Tauno Mölder. “Meil on olnud eelmistel aastatel mitmeid filme mis on tehtud mitte-eestlaste poolt, läbi erineva ja huvitava vaatenurga”
Selle aasta konkursile ootame kuni 7 min pikkusi dokumentaalfilme ja dokudraamasid. Filmidel peab olema mingi seos Eestiga või eestlastega.
Esitamise protsess
Registreerimisvorm koos juhendiga on saadavad lühifilmide konkursi veebileheküljel www.EstDocs.com. Eelmiste võistluste filmid on avatud vaatamiseks aadressil: Youtube.com/EstDocsTO .
Osavõtjad võivad filme sisse saata kas tavapostiga või elektrooniliselt kuni 3. oktoobrini 2016. aastal. Filmide pikkus on piiratud seitsme minutiga, lisaks tiitrid. Konkursi võitjad ja auhinnad kuulutakse välja ja linastatakse Toronto kinodes EstDocsi publikule.
Filmi tegijad võivad esitada mitu võistlustööd, kuid iga film peab oleme eraldi registreeritud ja esitatud.
EstDocsist
EstDocs on Eesti tõsielufilmide festival ja konkurss mis toimub Torontos, Kanadas. EstDocs pakub vaatajaile ajakohast informatsiooni Eesti kohta läbi filmide. Festivali missioon on filmide ja arutelude kaudu pakkuda Kanada publikule teavet Eesti ajaloost, poliitikast, kultuurist, ja muudest Eestiga seotud teemadest. EstDocs on viimase kümne aasta jooksul Kanadas esile toonud eestlastest filmitegijaid, nii juba rahvusvaheliselt tuntuid kui ka tuntusele kerkivaid. Filmid on kas inglise keelsete subtiitritega või inglise keeles.
EstDocs kuulub Torontos asuva Tartu College’i programmide raamidesse. Tartu College’i eesmärk on uurida ja edutada Kanada vähemusrahvaste, eelkõige balti rahvaste, kultuuri, kirjandust, muusikat ja kunsti. Leia meid @EstDocs Twitteris ja ka Facebookis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht