Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents “Subjektiivsus ja intersubjektiivsus keeles ja kultuuris”

Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents “Subjektiivsus ja intersubjektiivsus keeles ja kultuuris” toimub 12. ja 13. mail Tartus.

Eesti-uuringute Tippkeskuse aastakonverents toob kokku üle saja teadlase, kes kahe päeva jooksul peavad ettekandeid ja arutlevad subjektiivsuse ja intersubjektiivsuse üle keeles ja kultuuris. Ettekannete varieeriuvus peegeldab Eesti-uuringute Tippkeskuse eri tegevusvaldkondi ning vaadeldakse, mida on eriomast ja mida ühist (inter)subjektiivsusel keeles, kirjanduses, rahvaloomingus, muusikas, filosoofias, arvutisuhtluses, milliseid kokkupuutepunkte ja seoseid erilaadsete (inter)subjektiivsuste vahel leidub.

“Laiemas tähenduses juhatavad subjektiivsus ja intersubjektiivsus suhtluses dialoogi, kõneks tulevad dialoogipidamise erinevad viisid ja võimalused, näiteks võib kuulata ettekandepaneele (eba)viisakusest ja (inter)subjektiivsusest, eri registritest ja tekstitüüpidest, regilauludest nublu räppmuusikani, eakate kõnest sõjaaegsete armastuskirjade või religioossete uskumusteni. Muidugi ei jää puudutamata subjektiivsuse aspekt koroonapandeemia aegses suhtluses, puudutagu see keelekasutust praktilistes käitumisjuhistes või sõnamängu internetimeemides,” sõnas Eesti-uuringute Tippkeskuse tegevjuht Piret Voolaid. Konverentsil on kaks plenaaresinejat: Henrik Bergqvist (Stockholmi Ülikool, Rootsi) ja Władysław Chłopicki (Jagiellooni Ülikool, Poola).

Konverents toimub 12. mail Eesti Kirjandusmuuseumis (Vanemuise 42) ning 13. mail Tartu Ülikoolis (Jakobi 2). Kõiki ettekandeid on võimalik jälgida esimesel päeval MS Teamsi kaudu ja teisel päeval Zoomi kaudu. Veebilingid leiate kavast https://www.folklore.ee/CEES/2022/media/Kava.pdf , konverentsi koduleht https://www.folklore.ee/CEES/2022/

Korraldajad: projektide PRG341 “Pragmaatika grammatika kohal: subjektiivsus ja intersubjektiivsus eesti keele registrites ja tekstiliikides”, PRG1290 “Uurali keelte diskursuspartiklite grammatika” ning Eesti-uuringute Tippkeskuse korpuspõhiste keele-, kirjanduse ja folklooriuuringute ning referentsiaalsete praktikate töörühmad.

Konverentsi toetavad Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus), Eesti Teadusagentuuri uurimisprojektid PRG341 ja PRG1290.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht