Eesti Filminädal Kiievis

Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva raames toimub Eesti filminädal Kiievis. 24.–28. veebruarini jõuavad KINOPANORAMA ekraanile värsked Eesti filmid.
Filminädala pidulik avamine 24. veebruaril toimub koostöös Pärnu Filmifestivaliga. Avapäeva seanssidel näidatakse Eesti vanimal filmipeol auhinna võitnud dokfilme – Kullar Viimse „Kuidas ma Aafrikat päästsin“ ning Arbo Tammiksaare ja Jaak Kilmi „Kristus elab Siberis“ – samuti  tutvustatakse tuleval suvel juubelit tähistava Pärnu Filmifestivali kava.
Filminädalal linastub programm alapealkirjaga „Eesti ja Oscarid“. Siit leiab nii Tanel Toomi lühifilmi „Pihtimus“, Zaza Urušadze mängufilmi „Mandariinid“ kui ka Riho Undi animafilmi „Isand“ ja Klaus Härö draama „Vehkleja“.
Lühifilmide kava koosneb Erik Norkroosi vaimukatest etüüdidest teemal „Eestlase rõõm“, aga ka uutest eesti animafilmidest – Ülo Pikkovi „Tik-Tak“, Kaspar Jancise „Piano“, Priit Tenderi „Alateadvuse maja“ ning Priit ja Olga Pärna „Lendurid koduteel“.
Värsketest mängufilmidest linastub Urmas Eero Liivi noortefilm: „Must alpinist“ ja Elmo Nüganeni sõjafilm „1944“. Toomas Järveti dokfilm „Karmil pinnal“ esindab uut eesti dokumentalistikat.
Kavast ei puudu ka värsked tudengitööd. Balti Filmi- ja Meediakool näitab valikut oma sarjast Best of BFM.
Filminädala külalisteks on režissöörid Elmo Nüganen, Priit Tender, Tanel Toom, Toomas Järvet, produtsendid Erik Norkroos, Margus Õunapuu ning Pärnu Filmifestivali programmijuht ja filminädala korraldaja Vaiko Edur.
Filminädala peamine eesmärk on Eesti filmitoodangu tutvustamine, kuid samas ei taha korraldajad pead liiva alla peita Ukraina idaosas toimuva suhtes. Oma filmide ja kohalolekuga soovime avaldada toetust Ukraina suveräänsusele ja territoriaalsele tervikule. Tahame näidata oma vennasrahvale, et nad ei ole üksi ning et oleme neile toeks ka raskel ajal!
Eesti filmitegijad kutsuvad kõiki kiievlasi ja Kiievis olevaid filmisõpru tähistama veebruari lõpus Eesti Vabariigi 98. sünnipäeva kinos KINOPANORAMA! Kõik seansid on tasuta.

EESTI FILMINÄDAL KIIEVIS
Kinos “Kinopanorama”
24.–28. veebruar 2016
Uued eesti mängu-, anima-, lühi-, dok- ja tudengifilmid
Tasuta sissepääs!
http://www.kinopanorama.com.ua/
http://fisheye.ee/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht