Uno Roosvalt Draakoni ja Hobusepea galeriis‏

Elin Kard

Kolmapäeval, 10.08.2011 kell 17.00 avab Uno Roosvalt (1941) Hobusepea galeriis isiknäituse „Teerada kivis“. Näitus toimub samaaegselt kahes galeriis – Draakoni galeriis on alates esmaspäevast, 8. augustist võimalik osa saada Uno Roosvalti  maaliloomingust aastatest 2005-2011; Hobusepea galeriis eksponeerib Roosvalt viimase kolme aasta joonistusi. Draakoni galeriis on võimalus vaadata ka 2008. aastal valminud Igor Ruusi portreefilmi Uno Roosvaltist.

Uno Roosvalt on maalikunstniku hariduse omandanud Tartu Kunstikoolis ja Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (Eesti Kunstiakadeemia). Töötanud Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna alates 1969. aastast. Näitustel osaleb alates 1968. aastast. Uno Roosvalti on tunnustatud mitmete autasude ja preemiatega ning tema teoseid kuulub Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ja Tallinna Kunstihoone kogudesse ning paljudesse erakogudesse.

Läbi nelja aastakümne on Uno Roosvalti loomingu läbivaks meelismotiiviks olnud loodus, täpsemalt rannamaastikud. Viimased kümme aastat on Roosvalti suurimaks kiindumuseks tema enda sõnul põhjamaade kaljud ja mäed ning nende mitmekesine graafiline faktuur. Draakoni galerii maaliväljapanek keskendub Norra ja Islandi vaadetele ja viidetele Edvard Munchile. Hobusepea galeriis eksponeeritavad joonistused ja joonistuste sarjad on valminud Suomenlinna, Tammisaari, Hanko neeme, Bengtskäri, Gotlandi, Islandi, Iirimaa ja Ahvenamaa maastike ainetel.

Näitus Draakoni galeriis on avatud 08.08.-19.08 2011.

Näitus Hobusepea galeriis on avatud 10.08.-22.08.2011.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Näituseid Draakoni galeriis ja Hobusepea galeriis toetab Eesti Kultuuriministeerium.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht