Sirje Protsin Petersen isiknäitus Tam Galeriis

Tam Galerii

Täna avab Tam Galeriis isiknäituse kunstnik Sirje Protsin Petersen. Näitusel ”Meeled on elevil” uurib ta naiseliku uudishimu kütkeis tunnetusprotsesside seost analüütilise meelega.

Kunstnik juhib meid kuulma värve, nägema lõhnu, katsuma lõpmatust ja tundma tundmatut.

Tema looming saab ainest erinevate tunnetuste vahekorrast, kus seosed taju, mälu ja mõtlemise vahel saavad ilmsiks. Analüütiline meel on abiks asjade, inimeste ning elu väärtuste tajumisel ja hindamisel.

Sirje Protsin Petersen kujutab maailma läbi esteetilise meele, kus tõde ja ilu moodustavad terviku ning kus üksikisik suhestub ümbrusega.

Kunstniku figuratiivsete maalide vaatlemine on esteetiliseks naudinguks ning pakub vaatajale fantaasiaruumi ja äratundmisrõõmu.

Sirje Protsin Petersen sündis 1959. a Tartus. Ta on lõpetanud Tartu kõrgema kunstikooli, kus ta peab ühtlasi tänaseni ka lektori ametit. Kunstnik on oma loomingut tutvustanud rohketel isik- ja ühisnäitustel nii Eestis kui ka mujal maailmas alatest 1981. a.

Näitus jääb avatuks veebruari lõpuni.

Tam Galerii on avatud teisipäevast- pühapäevani kell 15.30- 17.30 või teile sobival ajal eelnevalt kokku leppides galeristiga.

Lootsi 4, 10151 Tallinn

tel 66 200 65

info@tamgalerii.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht