Sirje Helme valiti esimese eestlasena maineka Euroopa Muuseumi Aastaauhinna žüriisse

Marika Pärn

Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme kinnitati esimese eestlasena maineka Euroopa Muuseumi Aastaauhinna (EMYA) žüriisse. Sirje Helme: „Osavõtt rahvusvahelistest foorumitest on Eesti kui väikeriigi seisukohalt äärmiselt oluline. Žüriitöö annab erakordse võimaluse saada ühelt poolt ülevaade Euroopa muuseumielus toimuvast ja teiselt poolt anda meie kolleegidele vahetu ülevaade Eesti kultuuri- ja muuseumimaastiku arengutest. Žüriitöös osalemine tähendab seda, et Eesti muuseumid on Euroopa kaardil nähtaval kohal”.

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul on Sirje Helme valimine Aastaauhinna žüriisse tunnustuseks nii Kumule, Eesti Kunstimuuseumile kui ka Eesti muuseumimaastikule tervikuna. „Arengud Eesti muuseumimaastikul annavad lootust, et Kumule 2008. aastal antud Euroopa parima muuseumi tiitel ei jää Eesti jaoks viimaseks selliseks auhinnaks,” lausus minister.

Aastaauhinda annab välja Euroopa Muuseumi Foorum, mis tegeleb Euroopa Komisjoni toel juba 33 aastat muuseumide rolliga ühiskonnas, nende arengu ja maine edendamisega. Peaauhinna saaja otsustab 9-liikmeline žürii, mis koondab oma ala tippspetsialiste üle Euroopa (tänane koosseis: Holland, Norra, Portugal, Hispaania, Eesti, Venemaa, Inglismaa, Sloveenia). Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme on esimene eestlane ja ainus esindaja Baltikumist, kes seni žürii koosseisu on kuulunud.

2008. aastal omistati Euroopa Aasta Muuseumi auhind Kumu kunstimuuseumile. Ühtlasi pälvis tol ajal Kumu direktori ametis olnud Sirje Helme publiku preemia parima esitluse eest.

Laupäeval Tamperes toimunud auhinnatseremoonial tunnistas žürii Euroopa Aasta Muuseumiks 2010 Saksamaal Stralsundis asuva okeanograafiamuuseumi Ozeaneum.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht