Rundumi Showcase #6

Neljapäeval, 18. septenbril kell 21 avab Ats Parve Tallinna alumise tuletorni (Valge 3) juures Rundumi Showcase #6. Projekt jääb avatuks 12. oktoobrini.

 
Rundum showcase’i rakendamine on urbanistlikust elukeskkonnast ja selles aset leidvatest protsessidest huvitatuile üks parimaid mõtteharjutusi. Seda eriti linnas, kus ühiskondlike arengute suhtes tundlikule elanikule jagub ärritajaid pea iga nurga taga, ent kus õigeid radu valides ei puudu võimalus ka ümbritsevast puhast rõõmu tunda. Kuna näitusepaiga valikul ei ole seatud mingeid piiranguid, võib showcase’i koordinaate lugeda sama suurelt kui üritust sissejuhatavat teksti. Kuues Rundum showcase on esiteks ja peaasjalikult kutse Tallinna alumise tuletorni juurde.
Ats Parve
Showcase on Rundumi poolt kunstnike kasutusse antud vitriinkapist näitusepind, mis liigub ringi nii asukoha kui ka vastutava kunstniku mõttes. Varem Tšehhi kunstirühmitusele PAS (Production of Contemporary Activities) kuulunud kapp toimib alternatiivse projektipinnana, mis pakub võimalust katsetada teistsuguste kunsti eksponeerimise viisidega, suhestudes erinevate sotsiaalsete keskkondade ning avaliku ruumi hõivamise temaatikaga. Showcase’i programm on justkui 5 inimese vahel moodustuv ahel, mis antakse käest kätte. Esimese kunstniku kutsub Rundum oma tööd esitlema, kuid sealt edasi palutakse kunstnikul leida järgmine loovisik, kes soovib Showcase’i kasutada ja tema omakorda uue, kuni lõpuks on kokku 5 inimest, kes on eksponeerinud Showcase’is oma loomingut. Rundum võtab pärast seda ahelat taas Showcase’i oma valdusesse ja kutsub uue kunstniku, tekitades uue ringluse. Kõik kunstnikud valivad ise ka koha, kuhu oma projekt linnaruumis paigutada.
 
Lisainfo:
www.rundumspace.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht