Pianisti Matti Reimanni juubelikontserdid

Pianist Matti Reimann tähistab  oma 70. juubelit kahe kontsertiga, mis toimuvad Tallinnas, Mustapeade majas 19. detsembril  ja  Luunjas 11.detsembril.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Matti Reiman veedab oma suved Luunja vallas  ja seepärast valis ta teiseks kontsertpaigaks Luunja Kultuuri-ja Vabaajakeskuse, kus ka äsja avatud Eesti Rahvusliku Klaverimuuseumi E.Hiisi nimeline filiaal.
Juubilar rõõmustab publikut  järgmiste teostega:
E. Oja – “Vaikivad meeleolud”
V.Reimann – Sonatiin nr 4
E. Arro – “Hetk”
H.Eller – “Kolm pala klaverile”
J.Haydn – Sonaat D duur
J.S.Bach – Fuugakunst, Contrapunctus nr. 4 Kontserdid saavad teoks koostöös Tallinna Filharmooniga. Piletid on müügil tund enne kontserdi algust kohapeal.

Matti Reimann on õppinud klaverit Tallinna konservatooriumis professor Bruno Luki juures ja Peterburi konservatooriumis professor Nadežda Golubovskaja klaveriklassis. Samas võttis ta ka dirigeerimise tunde Nikolai Rabinovitši juures. Klaveri erialal täiendas ta end hiljem veel Moskvas Gnessinite nim. Instituudis. M. Reimann on andnud soolokontserte mitmetes maades ning esinenud solistina koos sümfooniaorkestritega Karl Eliasbergi, Roman Matsovi, Saulius Sondeckise, Neeme Järvi, Peeter Lilje, Nikolai Rabinovitši, Veronika Dudarova, Viktor Barsovi, Aleksandr Dmitrjevi jt. juhatusel. Tema esituses on kõlanud paljude eesti heliloojate teoste esiettekanded.
Eri aegadel on Matti Reimann Eesti Raadiole nii solistina kui ka erinevate kammeransamblite koosseisudes salvestanud üle 100 teose.
Praegu töötab Matti Reimann õppejõuna Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht