„Meie isiklikud arhiivid“ Hobusepea galeriis

Kolmapäeval, 17. septembril 17 avavad LIINA SIIB ja JAANA KOKKO Hobusepea galeriis ühise näituse „Meie isiklikud arhiivid“. Esmaspäeval, 22. septembril kell 18 toimub galeriis vestlusring kunstnikega.   

 
„2012. aasta septembris alustasime dialoogi ühise kunstiprojekti teemal. Olime mõlemad läbi vaatamas oma fotoarhiive ja esile kerkis küsimus: Kas ja kuidas võiks meie kogud laiemat huvi pakkuda?
Tuli välja, et teemad, mis meid huvitasid 10-15 aasta tagasi, on aktuaalsed suures plaanis ka täna. Arhiivimaterjale läbisid teemad nagu naiseks olemine, perekond, identiteet, õiglus ja normatiivsus ja ruumipraktikad kaasaegse ühiskonna taustal läbi erinevate vaatenurkade.“
 
Jaana Kokko filmi “Sadam” aluseks on mustvalge foto, mille ta tegi Tallinna Kalasadamas 1999. aastal. Fotol olev modell on naine nimega Niina endises nõukaaegses tehases. Täna on selle koha peal tühjus, hooned on lammutatud, elanikud on lahkunud ja ehitusplats ootab uute luksuskorterite ehitamist. “Sadam” (2014, 30 min.) käsitleb naise elu kaasaegses ühiskonnas, vastavalt ajaloolisele ettekujutusele ideaalsest naisest. Vormilt võiks film olla dokumentaal-essee.
Liina Siibi installatsioonis „Parema käega kirjutamine vasakukäelistele“ ilmub arhiiv fiktsiooni või unenäona hariduslikus ruumis. Tema isiklik suhe piltide kollektsiooniga areneb edasi subjektiivseks pedagoogikaks, milles mõtestatakse kujutisi ümber autori enda hariduse kontektis. Formaalselt jagunevad kujutised erinevatele õppematerjalidele nagu näiteks kooliõpikud ja –vihikud, vastavalt „klassiruumi“ retoorikale. Piltide valik põhineb heterotoopia mõistel, mida tõlgendatakse reflektsiooni ruumina. Omal moel võib ka kooliõpikuid võtta kui teatud sorti peegleid.
 
Tänud: Kaire Rannik, Tiit Rammul, Getter Kuusmaa, Alar Priimann, Virko Kuusk, Overall Eesti AS, UBS Repro, Rene Haljasmäe, Maire Tänna, Marve Riisalu, Redhat, Ragnar Voolaine, Mihkel Muulmann, EKA Fotoosakond, Ludmilla Akulina, Helgi Asi, Diana Paschkovich, Eleonora Šljanda, Valeria Videvik, Mai Sööt.
 
Näitus jääb avatuks 29. septembrini 2014.
 
Vaata lisaks:
liinasiib.com
jaanakokko.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht