Kumus õpetatakse vaatlema kaasaegset kunsti

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 21. märtsil kell 18 räägitakse näitusel „SPATIUM. Taani kaasaegne kunst” programmi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames kaasaegsest kunstist. Kumu hariduskeskuse väljatöötatud meetod 4K ehk Kumu kaasaegse kunsti kaardid pakuvad  võimaluse uuema kunsti ava(sta)miseks, kogemiseks ja õppimiseks läbi küsimuste, millele vastamiseks piisab vaid isiklikest kogemustest. Osalemine muuseumipiletiga.

„Kaasaegne kunst on oma olemuselt väga mitmekesine, laia ulatusega ning tal puuduvad kindlad stiilitunnused,” ütles Kumu haridusprogrammide kuraator Jelena Tšekulajeva. „Kaasaegne kunst on täiesti loomulik osa meie igapäevasest keskkonnast ja eluviisist, rääkides meiega meist endist või sellest, mis on parasjagu eriti aktuaalne. Seega võib väita, et kaasaegne kunst on seotud isiklike kogemustega ning tähtis on seda kunsti vaatamisel meeles hoida.”

Näitust „SPATIUM. Taani kaasaegne kunst” vaadeldakse Kumu kaasaegse kunsti kaartide (4K) abil, mis võimaldavad programmi osalejatel ise kunstist rääkida ja arutleda kunstiteoste üle peaaegu ilma programmijuhi sekkumiseta. Kaartidel on eelkõige julgustav roll, need suunavad uuema kunstiga kontakti looma ja oma kogemusi teistega jagama.

Spetsiaalselt Kumu kunstimuuseumi jaoks tehtud väljapanek „SPATIUM. Taani kaasaegne kunst” toob vaatajani noorte nimekate eri meediumitega töötavate Taani kunstnike teosed. Ruumiinstallatsioonid, videod, helid, skulptuurid ja maalid viitavad ühel või teisel moel ruumile või ilmaruumile.

Näitust toetavad Taani Kunstiagentuur, Taani Kunstinõukogu, Kuninglik Taani Saatkond, Taani Kultuuri Instituut, DSV Transport, Plahn Systems, Tura Scandinavia ja Bico Professionel. Näitus on avatud 13. maini 2012 Kumu kunstimuuseumis.

Programm „Pikad kolmapäevad” Kumu kunstimuuseumis toimub eesti ja vene keeles. Programmis osalemine eelregistreerimisega e-posti teel jelena.levtsenkova@ekm.ee või telefonil 5333 1078.

Publikuprogramm „Pikad kolmapäevad Kadriorus” toimub Eesti Kunstimuuseumi Kadrioru filiaalides oktoobrist aprillini 2011–2012, kui Kadrioru kunstimuuseum, Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht