Kultuuriminister arutas loomeliitudega rahastamisvõimalusi

Katrin Arvisto

25. mail toimus kultuuriministeeriumis Kaunite Kunstide Nõukoja järjekordne kohtumine, kus loomeliitude esindajad arutasid ministriga Euroopa Liidu järgmise eelarveperioodi prioriteete kultuurivaldkonnas.

Kultuuriminister Laine Jänese sõnul toimus täna esimene selleteemaline arutelu, mida sügisel kindlasti jätkatakse. “Praegu on aeg kujundada Eesti seisukohti suurte kultuuriobjektide ehitamise ja renoveerimise suhtes, mis võiks saada teoks Euroopa Liidu järgmisel eelarveperioodil ehk 2014-2020 avanevate meetmete toel. Iga loomeliit andis täna esmase ülevaate oma nägemusest ja valdkonna vajadustest,” ütles minister.

Kohtumisel jõuti üksmeelele, et mitmetele tänastele murekohtadele on võimalik lahendust leida loomeliitude, kunstialade kõrgkoolide ja  kultuuriinstitutsioonide vahelise koostöö tihendamise kaudu. Nenditi, et mitmete liitude tulevikuplaanid, näiteks loomemajade ja residentuuripaikade väljaehitamine, esinemispaikade mitmekesistamine, on sarnased ning kattuvad ka loomemajanduse edendamise prioriteetidega. Kultuuriminister Laine Jänes kinnitas, et loomeliitude majandusliku baasi toetamine on riigieelarve paranemisel kindlasti üks ministeeriumi prioriteete.

Minister kutsus loomeliite üles olema aktiivsed ja leidma loomingulisi väljakutseid lõimumisvaldkonnas nii konkreetsete, mitte-eestlasi kaasavate kunstiprojektide teostamisel, kui eriti kultuuriinfo edastamisel ja vahendamisel.

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht