Krista Leesi “Tallinn toile” Hop galeriis

Neljapäeval 18. septembril kell 17. avatakse Tallinnas Hop galeriis Krista Leesi isikunäitus “Tallinn toile”. Disainiööl 27.septembril on galerii avatud kella 22ni ja samas on võimalus kohtuda kunstnikuga.

 
“Tallinn toile” on eksperiment mis lähtub prantsuse ajaloolise kangatrükistiili toile de jouy mängureeglitest. Kui tänapäeval seostuvad toile`i heledataustalised kangad-tapeedid eelkõige taimemotiivide ja pastoraalsete lembesteenidega, siis omal ajal oli tegemist väga päevakajalise kunstiga, kus kujutamist leidsid konkreetsed ajaloolised sündmused ja erinevad hetkel olulised teemad.
Ka „Tallinn toile“ üritab olla võimalikult tänases päevas näidates linna oma mitmekesises reaalsuses. Pealinna sini-valgetes lipuvärvides toile muster kujutab erinevaid arhitektuurseid motiive ja linnaelu stseene. Kõrvuti on keskaegsed ja tänapäevased kõrghooned, mõned küsitava esteetilise väärtusega objektid … kui ka kesklinna parklaks muutunud ehitusplats. Tähelepanelik vaataja võib märgata vihjeid linnaelu sotsiaalsetele probleemidele, aktuaalsetele teemadele… ja linna kohal olevat NATO vihmavarju.
Krista Leesi on tekstiilikunstnik – disainer  ja Eesti Kunstiakadeemia tekstiilidisaini osakonna õppejõud. Loominguliselt aktiivsel ja mitmekülgsel kunstnikul on avatav näitus järjekorras juba 11-nes soolonäitus. Ta osalenud arvukatel grupi – ja ühisnäitustel aastast 1992 nii Eestis kui ka mitmetes välisriikides. Leesi on samaaegselt  tegelenud nii teravmeelse unikaalloomingu kui ka praktiliste väikeseeriatega. Ta on võitnud mitmeteid erialaseid konkursse ning teda on  tunnustatud erinevate preemiatega.
Käesoleva projekti ettevalmistamiseks resideerus kunstnik Prantsuse Instituudi stipendiaadina 2013.a kevadel Pariisis.
KRISTA LEESI
“Tallinn toile”
 19.09. – 07.10. 2014
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Hop galerii on avatud: N -T 11.00 -18.00
Suletud kolmapäeval ja riiklikel pühadel
Sissepääs tasuta

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht