Ilmus kogumik “Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral”

Ave Toots-Erelt

Eesti Muinsuskaitse Selts andis kultuuriministeeriumi toel välja elektroonilise kogumiku "Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral", mis koondab kokku Tallinnas 2008. aasta alguses toimunud rahvusvahelise konverentsi "Kultuuriväärtuste kaitse relvakonflikti korral. Haagi konventsiooni teine protokoll – kuidas seda rakendada?" ettekanded.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna nõunik Marju Reismaa sõnul on näiteks põnev ja silmaringi arendav lugemine USA merejalaväe reservkolonel Matthew Bogdanose artikkel, mis käsitleb Iraagi Rahvusmuuseumi rüüstamist 2003. aastal ning lükkab ümber mitmed sellega seotud eksiarvamused ja ajakirjanduses levinud legendid.
 
Lisaks kultuuripärandi spetsialistidele ja sõjaväelastele võiks see huvi pakkuda ka kõigile teistele, kelle jaoks on oluline kultuuripärand ning selle säilimine.  Tegemist on esimese eestikeelse väljaandega sel teemal.
 
Kultuuriväärtuste kaitset relvakonflikti korral reguleerivad rahvusvahelisel tasandil 1954. aasta Haagi konventsioon ja selle kaks lisaprotokolli (1954 ja 1999) ning 1949. aasta Genfi konventsioonide I ja II lisaprotokoll (1977). Eesti on ühinenud kõigi nimetatud rahvusvaheliste lepingutega.
 

Kogumik on kättesaadav aadressil: http://muinsuskaitse.ee/failid/157_est_haagi_konvents.pdf

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht