Galeriis Noorus avatakse Vilniuse Kunstiakadeemia ja Tartu Kõrgema Kunstikooli tudengite ühisnäitus

Galerii Noorus

Kolmapäeval, 14. märtsil kell 17 avatakse galeriis NOORUS Vilniuse Kunstiakadeemia Kaunase osakonna tekstiili eriala ja Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) tekstiili- ja maalingute osakonna tudengite ühisnäitus DIALOOG. 

Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiili- ja maalingute osakonna tudengite korraldatav rahvusvaheline ühisnäitus keskendub realistlikule kujutamisviisile läbi erinevate meediumite: maal, graafika, gobelään, digitaalne kudum, installatsioon. Autorid on portreteerinud ümbritsevat keskkonda nii otseste tsitaatide kui ka vabade interpretatsioonidena. 

Näitusel osalejad on kujutanud oma töödel inimesi ja keskkonda nii argistes seostes kui pidulike paraadjäädvustustena, luues mitmekihilise pildi reaalsuse erinevatest aspektidest meie mälus. Näitus provotseerib dialooge osalejate ja kujutamismeetodite ning tehniliste valikute vahel, samas avaneb iga autori lugu kahekõnes oma teemaga. Kuidas fotograafiliste vahenditega salvestatud inspiratsioonimaterjal meediumide muutumisel teiseneb ja kas/või mida see muudab sõnumi lugeja jaoks? Näituse tervikus on oluline osa tekstiili- ja maalingute osakonna 3. ja 4. kursuse tudengite ühisprojekti käigus valminud töödel. 

Tööde valik loob näituseruumis erinevaid pinge- ja tähendusvälju. 

TKK tudengite töid on juhendanud AetOllisaar, Liina Kool, Sirje Petersen, Kadri Toom, Monika Zaltauskaite-Grasiene, Annika Ekdahl. 

Külalistena on kaasatud Vilniuse Kunstiakadeemia Kaunase osakonna tekstiilitudengid. 

Realistlikku kujutamisviisi kui meetodit ja kaasaegse kunsti praktikat  kasutav näituseprojekt DIALOOG on TKK galeriis NOORUS esil 15.03. 31.03.2012 

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kella 12-19. Näituse külastamine on tasuta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht