Eesti kirjandussalong Villa Kivis

Grete Ahtola

Eesti Instituudi järjekordne salongiõhtu toimub Helsingis Villa Kivis 21. oktoobril. kell 18, külalistena astuvad üles kirjanikud Jaan Malin ja Aare Pilv. Kirjanike tekstid kõlavad nii eesti kui soome keeles – esitajateks luuletajad ise ning soomendajad Katja Meriluoto ja Hannu Oittinen. Vahepalaks mängib kitarri Karl Laanekask.

Jaan Malini esikkogu ”Mitu ühte” ilmus aastal 1990, sürrealistlik ”Paraluulud” 1998, luulekogu ”Sulle” 2003. Eelmisel aastal nägi ilmavalgust kirjaniku esimene näidend ”Piht”. Malin on üks vähestest text-sound poetry viljelejaid Eestis. Hiljuti Berliinis toimunud Euroopa luuleturniilil “European Poetry Slam Days” valiti ta parimate slämmarite hulka.

Jaan Malin on ka kogunud ja toimetanud sürrealimi esindaja Ilmar Laabani loomingut. Lisaks on ta koostanud sürrealistliku kujutava kunsti näituse Paranorm, mida on olnud võimalus näha ka eri paigus Soomes. Näitusel olid esindatud tööd Eesti tuntuimatelt sürrealistidelt nagu Ilmar Malin, Jüri Palm ja Leonhard Lapin.

Kirjandusliku rühmituse Erakkond ridadesse kuuluv Aare Pilv sai tuntuks 1990ndate keskel, õppides tollal veel Tartu ülikoolis. Ta on välja andud viis luulekogu, lisaks eestindanud Paul Celani ja Lev Rubinšteini loomingut. Hetkel tegutseb Pilv teatrikriitikuna ning on teadur Underi ja Tuglase kirjanduskeskuses.

Igakuiseid salongiõhtuid korraldab Eesti Instituut koostöös Tuglase seltsi, Lugemiskeskuse (Lukukeskus) ja Villa Kiviga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht