Asendamatute riigiametnike sündroom

Arko Okk

Avalik kiri kultuuriministrile

Lugupeetud proua minister,

Astuge palun tagasi. Olete halvendanud Eesti Vabariigi kodaniku juurdepääsu avalikule riigiteenistusele, vähendanud usku õiglase valitsemise võimalikkusse Eesti Vabariigis, astunud sammu lähemale autokraatlikule Eestile, kus ametnikud tunnevad ennast asendamatutena ja karistamatutena. Sellest sammust piisab, et tagasi astuda.

Kultuuriministeeriumi k.a korraldatud Eesti Filmi Sihtasutuse peaeksperdi nn konkursi “võitis” kandidaat, kes ei oleks saanud konkursitingimusi arvestades sellel osaleda, sest ei vastanud vähemalt kahele konkursi eeldusele – filmialane haridus (veidral kombel isegi mitte kõrgharidus!) ja varasem filmialane töökogemus. Ministeeriumipoolset järelvalvet konkursitingimuste täitmise osas ilmselgelt toimunud ei ole. Ajakirjanikud ei ole vaevunud võrdlema lõpptulemust konkursi algtingimustega. Kõik on ju niigi ette ära otsustatud. Ent eeldatava konkursivõitja järgi kohandatud konkursitingimused on osutanud oma primitiivsuses “võitjale” karuteene.

Proua minister, Te ei ole asendamatu ja Teie igipõlised alluvad kindlasti ka mitte! Eestis vohav asendamatute riigiametnike sündroom on märgiline. Palun korraldage uus ja aus konkurss EFSA peaeksperdi kohale ning astuge seejärel tagasi.

Lugupidamisega,

Arko Okk, filmitegija

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht