Agne Kuusing-Soome Würthi Kunstigaleriis

Würthi Kunstigalerii

Kolmapäeval, 12. augustil kell 16.00 avatakse Würthi Kunstigaleriis (Vana Tartu mnt.85) kunstnik Agne Kuusing-Soome akvarellide näitus „Mälumustrid“.  Läbi tundlike ja poeetiliste akvarellide sukeldub kunstnik Agne Kuusing-Soome isikliku mälu ja mäletamise temaatika lõpututesse sügavustesse.

Mälu on paradoksaalne – ta hoiab meeles, kuid see, mida ta meeles hoiab, tundub olevat päästmatult kadunud. Mälumustrid ja -kihistused on sügavad, faktuursed ja detailirohked, mõned asjad kerkivad eredamalt esile, mõned hägusamalt. Agne Kuusing-Soome püüab läbi maalide seda kaduma määratut taastada, kas või hetkeliselt, ajutiselt. Õhulistest akvarellidest kumavad läbi kunstniku vanaema jutustatud meenutused pikast ja huvitavast elust Setumaal, kunstniku enda kogetud lapsepõlvemälestused ning reisid ja rännakud kaugetele maadele. Abstraktsete mälupiltide vahele on kollaažidena põimitud fragmendid kunstnikule olulistest inimestest ja paikadest.

Agne-Kuusing Soome (1970) on kunstnik ja õppejõud, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia nahkehistöö bakalaureuseõppe ning kunstiajaloo õpetaja magistriõppe. 1990. aastast on ta osalenud kujutava kunsti ning naha- ja köitekunstinäitustel.   Näitus jääb avatuks kuni 25. septembrini. Würthi Kunstigaleriis, Vana-Tartu mnt 85l. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht