Arhitekt Ülo Stöör esitleb Kondase keskuses oma mälestusteraamatu kolmandat köidet

Kondase keskusel on au kutsuda teid teisipäeval, 17. novembril kell 16.00 kauaaegse Viljandi linna peaarhitekti Ülo Stööri mälestusteraamatu kolmanda köite “Ühe arhitekti mälestused. 1967–1977” esitlusele. Trükise ilmumine rõõmustab eriti kohalikku publikut, sest kui kaks esimest köidet kirjeldasid autori kujunemist ehituskunstnikuks pealinnas, siis kolmandat köidet alustab Stöör sõnadega “Tere, Viljandimaa” ning lahkab järgnevatel lehekülgedel Viljandi rajooni peaarhitektiks olemist. Esitlusel loovad meeleolu noored jazzmuusikud saksofonil ja basskitarril, raamatut müüakse soodushinnaga 15€ (kauplustes 22€).
Ülo Stöör on olnud Eesti ühiskondlikus elus ja kultuuris üsna tuntud nimi. Sündinud Vabariigi ajal 1939, nüüd täismehe hilises elujärgus kõik oma elumälestused insenerliku ja poeetilise osavusega ära jutustanud. Stööri mälestuste esimene köide rääkis tema lapsepõlvest ja kooliaastatest 20. sajandi pöördeliste sündmuste foonil. Teine köide käsitles aastaid, mil temast sai Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppides ja paralleelselt RPI Eesti Projektis töötades arhitekt.
Kolmandas köites vaatleb autor põhjalikult kohaliku võimu ja peaarhitekti suhteid, kirjeldab hakkamasaamist nõukogude bürokraatiamasinas, oma ja teistegi suuremaid ettevõtmisi Viljandis (sealhulgas vanalinna säilitamine, Sakalamaa kaitsjate ausamba püstitamine, Ugala teatrimaja ehitus). Vahepaladena tuleb juttu reisidest Poola, Soome, Moskvasse, suuresti arhitekti, mitte turisti silme läbi. Stöörile omaselt ei piirdu ta vaid kohaliku mälu säilitamisega, vaid avab julgelt uusi tahke kogu Eesti (lähi)ajaloo mõistmisel ja mõtestamisel.
Raamatu “Ühe arhitekti mälestused. 1967–1977” väljaandjaks on kirjastus Ilmamaa, selle toimetas Katre Ligi, kõvakaanelises köites on 452 lehekülge. Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht