Aleksei Šatunovi maalinäitus

3. novembrist on Tallinna vene muuseumis avatud Aleksei Šatunovi näitus „Kodu“.
Tallinna vene muuseumis avatav Aleksei Šatunovi maalinäitus on pühendatud kunstniku kodule: Eestile tervikuna ja Tallinnale sealhulgas. Näitusel on väljas 25 teost, millest suurem osa on loodud spetsiaalselt näituse jaoks ja eksponeeritud esmakordselt. Kunstnikku on innustanud linnasiluetid ja maastikud alates südalinnast selle arhitektuuriliste dominantidega kuni lähiümbruseni, mis elab oma rahulikus rütmis ja harmoonias loodusega.
Iga maal on kunstniku vaade paigale, mis on talle huvitav ja kallis. See annab näitusele isikliku ja intiimse alatooni. Kunstnik ise võrdleb näitust luule- või lühijuttude koguga, mille autor põgusalt või hoopis mõtlikult täheldab oma kodu – linna ja looduse – ilu, mis jääb tihti kohalikele endile argiaskeldustes märkamata.
Aleksei Šatunov (1981) on Tallinnas elav vene kunstnik, Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vene Kunstnike Ühenduse liige. Aleksei õppis Eesti Kunstiakadeemias ja Venemaa I. J. Repini nimelises kunsti, skulptuuri ja arhitektuuri akadeemilises instituudis. Ta on olnud õppejõud Rootsi, Kanada, Portugali ja Eesti kunstiõppeasutustes. Praegu elab ja töötab kunstnik Tallinnas, tema teoseid eksponeeritakse palju ka välisriikides. Aleksei Šatunov on korduvalt esindanud Eestit rahvusvahelistel näitustel ja biennaalidel, tema töid on Venemaa, Eesti ja Hiina muuseumites, UNESCO fondides ning Euroopa riikide erakollektsioonides.
Näitus on avatud kuni 26.11.2017
Olete oodatud!

Tallinna vene muuseum (Pikk tänav 29a) on Tallinna Linnamuuseumi filiaal, mille ülesandeks on tutvustada Eesti vene kultuuri ja Tallinna eri rahvustest kodanike eluolu.
Tallinna vene muuseumis on avatud ka näitus “Vene trükisõna Tallinnas 19. sajandi algusest 1940. aastani”.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht