Aasta lõpus esietendub Tartus “Hingede öö” – lavastus ühele vaatajale korraga

Hingedeöö proovis.

“Hingede öö” on Karl Ristikivi romaani ainetel loodud ruumirännak-lavastus ühele külalisele korraga. Lavastus esietendub 27. detsembril Toomemäel Tartu Ülikooli muuseumis ja seda mängitakse aastavahtuse ümbruses ainult kümnel õhtul. Lavastus sünnib Labürintteatriühenduse G9, Tartu Uue Teatri ja Tartu Ülikooli muuseumi koostöös.

„Hingede öös“ avaneb külastajal võimalus liikuda peategelasena läbi toomkiriku ruumide, tuhnida iseenda mäluruumis, kohata võõraid ja tuttavaid, aga eelkõige iseend praegu ja minevikus. Romaanist tuttavad stseenid, tunded ja tegelased on publikule teejuhtideks ja abilisteks.

Labürintteatriühenduse G9 üks eestvedajaid Henry Griin selgitab: “Tegemist on küll osalusteatriga, aga G9 tavade kohaselt ei sunnita kedagi millekski. Külalise valik ja otsus midagi teha on oluline nii G9 lavastustes kui ka Ristikivi raamatu tõlgendussüsteemis. Me soovime külalisele pakkuda ja temas esile kutsuda ’Hingede öö’ peategelase kogemust. Ta sisenes majja üksi ja nõnda ka lahkus sealt – see oli isiklik teekond.”

Lavastusmeeskonda kuuluvad Kristo Kruusman, Joosep Susi, Meeri-Ann Ostrov, Laura Niils, Keili Retter, Kaija M Kalvet, Rene M Tamm, Jaanika Tammaru, Henry Griin, Mari Mägi, Maret Tamme, Karl E Tammi, Merili Laur, Mira Gaydarova, Juhan Vihterpal, Anders Tougaard jt.

Etendus on ühele vaatajale korraga. Õhtu jooksul toimub 40 etendust, mis algavad iga 6 minuti järel. Fuajees kogunemist ei toimu. Pärast piletiostu sooritamist võtab Teater Sinuga ühendust, et anda teada Sinu etenduse täpne alguskellaaeg ja -koht; info saadetakse vähemalt päev enne. Etenduse põhiosa toimub Tartu Ülikooli muuseumis aadressil Lossi 25. Liikumine toimub kogu hoones ja sisaldab olulisel hulgal treppide kasutamist.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht