A-Galerii SEIFIS ehtekunstnik Margit Paulini isikunäitus “Küllus”

Sel reedel, 16. juunil avab A-Galerii SEIFIS oma isikunäituse KÜLLUS ehtekunstnik Margit Paulin. 

Näituse avamisel esineb Selve Miil, kes külalised oma gongimänguga helirännakule viib. Avamissündmus, mis toimub 16. juunil kell 18 ja näituse külastus on kõigile huvilistele tasuta. KÜLLUS on A-Galerii SEIFIS üleval kuni 22. juulini.

Näitus KÜLLUS on inspireeritud oma paiga leidmisest, sellega kohanemisest ning olemise ja elamisega ilmnenud emotsioonidest. Rõõm, kurbus, üksindus ja hirm – kõik see on kujutatud läbi aia- ja metsaandide.

Rõõmu toovad majja ikka lihtsad ja sinust sõltumatud asjad… Jõuad paika, mille tundsid kaugelt ära, et see sind seal juba ootas… Sisetunne on nii õige, aga aru ei saa, kuidas selle kõigega hakkama saada… Usaldad ja võtad vastu nii nagu see on, nii nagu sa ise oled ja lihtsalt oled… Ja lihtsad asjad hakkavad juhtuma sinust sõltumata, kui korraks seisatad… Märkad, et sõstrad on täna suuremad, kui eelmine kord ja ka jõhvikad on mahlasemad, kui enne. Meel ja maitse saab küllust täis, hing puhkab ja rohkem vaja polegi!

Näituse ehted ja ehtekivide lihv on valminud käsitööna, kasutades klassikalisi kullasepatöö võtteid. Materjalidena leiab ehetest naturaalseid toorkive Soomest, Keeniast, USAst ja kunstniku sahtlist. Veelgi näeb nii mage-kui ka merevee pärleid Havailt ja Jaapanist, hõbedat, kulda ja tsinkplekki.

Margit Paulin (1980) on Eesti ehtekunstnik, kelle looming valmib oma koduateljees ühes väikses külas mere ja metsa vahel. Paulini loomingus on põhiline maailmas tunnetatu kõrvutamine sisekaemusega. Väikese inimese ja suure maailma vahel toimuvat väljendab kunstnik loodusest võetud kujundite ning materjalidega. Meremeestel on ütlus: “Meri annab, meri võtab!” Paulini jaoks sama loodusseaduse sünergia toimib ka mujal – et loodusel oleks rohkem anda, vajab see vastu hoidmist. 2012. aastal lõpetas Paulin Eesti Kunstiakadeemia metallikunsti osakonna. Tingituna suurest huvist ehtekivide vastu jätkuvad ta õpinguid Ameerika Gemmoloogia Instituudis gemmoloogia alal. Paulin on osalenud mitmetel näitustel peamiselt kodumaa pinnal, lisaks ka Iisraelis.

Margit Paulin
KÜLLUS
A-Galerii SEIF
16.06.–22.07.2023

Näitus Facebookis
Näitus kodulehel

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht