Raamatututvustus

 

Lydia Koidula LÖÖ, SÜDA, ÕITSELE!

Karl Murul tulevad need luuletuste valimised kohe hästi välja. Nagu kunagi ütles üks väga blond tütarlaps ühel sisseastumiseksamil: mu lemmikluuletaja on Lydia Koidula. Ja seda ta ongi – eesti rahva lemmikluuletaja, kummalisel kombel. Aga lugeda teda tuleb, sest tal on veel üht-teist öelda, ka sellist, mida tänini märgatud pole. Valinud ja saatesõna kirjutanud Karl Muru, kujundanud Kersti Tormis. Tänapäev, 2005. 80 lk.

 

Oskar Lõvi

KOLM NAIST. ALMA

Kunagi Jaan Järvalase nime all ilmunud romaan on tolle (välis)eesti kirjamehe, ärimehe, poliitiku naistetriloogia esimene raamat, mis kompab peenelt ja lakooniliselt moraali ja moraalituse piiri, räägib armastusest, ajaloost, teeb Euroopale tiiru peale ning on sellisena üks eesti kirjanduse kohta haruldaselt suur romaan. Toimetanud Anne Velliste, kujundanud Rein Seppius. Varrak, 2005. 272 lk.

 

Lauri Mälksoo

NÕUKOGUDE ANNEKSIOON JA RIIGI JÄRJEPIDEVUS.

Eesti, Läti ja Leedu staatus rahvusvahelises õiguses 1940. a – 1991. a ja pärast 1991 a.

Uurimus pingest normatiivsuse ja võimu vahel rahvusvahelises õiguses. See on Tartu ülikooli rahvusvahelise õiguse õppetooli hoidja ja vabariigi õiguskantsleri nõuniku Berliini Humboldti ülikoolis kaitstud doktoritöö tõlge. Töö ise ilmus inglise keeles juba kaks aastat tagasi. Tõlkija Alar Helstein, kaane kujundanud Kalle Paalits, küljendanud Aive Ottep. Tartu Ülikooli Kirjastus, 2005. 348 lk.

 

Toomas Raudam

TÄNULIKUD SURNUD. Lugusid rock’n’roll’ist

Autori tänini ehk parim novellikogu, väga inimlik ja kummaline, tegelikult lihtsate lugude sari, mis pühendet rock’n’roll’i suurtele nimedele, kes ajuti ka tegelastena üles astuvad. Need on Janis, Jim, Jimi, John, Elvis, Brian. Toimetanud Külli Habicht, kujundanud Andres Rõhu. Eesti Keele Sihtasutus, 2005. 184 lk.

 

Kati Murutar

TUUDUR, PRINTS ja GRIPP

Selles raamatus on kolm vahvat muinasjuttu. Ja saladuskatte all võin öelda, et mulle tundub, et Murutar kirjutab lastejutte hulga paremini kui muid tekste. Pildid joonistanud Jüri Mildeberg, toimetanud Krista Mõisnik, kujundanud Dan Mikkin, küljendanud Villu Koskaru. Tänapäev, 2005. 148 lk.

 

Aino Pervik

DIXI ja XIXI

Kuigi ma klounidest suurt ei pea, kõnelevatest puudlitest rääkimata, peab tunnistama, et Pervik on nad väga toredaks kirjutanud. Tsirkus on kinni pandud ning nood eelmainitud elavad paadi all. Siit saavad alguse põnevad seiklused. Väga mõnusasti illustreerinud Piret Raud, korrektuuri lugenud Ene Vadi. Ilo, 2005. 144 lk.

 

Margus Oopkaup

JÕULUVANA KODU JÕULUD. Jõulunäitemäng suurtele ja väikestele

Hooaeg on alanud. Mullu koos Raivo Kuusega luuletajana debüteerinud endine Endla teatri näitleja on kokku pannud kolm lühinäidendit jõuludest ja jõuluvanadest. Eks ikka selle mõttega, et noid veel jõuluks lavastada jõuaks. Kooliteatritele üle jõu ei peaks käima. Kujundanud Irina Tammis, illustreerinud Heli Laul. Tänapäev, 2005. 80 lk.

J. R.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht