Gerd Neggo stipendiumi pälvis Rene Nõmmik

Eesti Tantsuhariduse Liit (ETHL) andis tänavu teist korda välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi: selle pälvis tantsija, koreograaf-lavastaja ja tantsukompositsiooni õpetaja, Tallinna ülikooli tantsukunsti dotsent, tantsuteatri Fine 5 looja ning eestvedaja Rene Nõmmik.

Stipendium anti üle 4. novembril Salme kultuurikeskuses uute tantsude võistluse lõppkontserdil, kus Rene Nõmmik oli Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi kutsel žürii liikmena ametis. Tänavu taotles stipendiumi 12 inimest, ETHL volikogu valikul jõudis lõppvooru neli taotlejat: Rene Nõmmik, Krista Köster, Andre Laine ja Merle Saarva.

Rene Nõmmik on tuntud kui tantsukunsti omapärane mõtestaja ja kõrgelt hinnatud pedagoog. Tema oskus üldistada ja tuua seejuures esile olulisi detaile, kaasahaarav tantsuteemade käsitlus, huumori kaudu keerulistele situatsioonidele lahenduse otsimine, keskendumine hetkele siin ja praegu on hinnatud omadused nii õpilaste kui ka kolleegide seas. Rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafina on Rene Nõmmik rikastanud nii eesti nüüdistantsu kui ka rahvatantsu praegust nägu. Eesti tantsumaastiku kujundamisel on Rene Nõmmiku kätt tunda väga erisugustel tasanditel: tegijana, loojana, õpetajana, arvamusliidrina ja tantsukunsti kui iseseisva kunstiliigi eluõiguse eest võitlejana.

2011. aastal sai esimesena Gerd Neggo nimelise stipendiumi Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud Raido Mägi. Eesti Tantsuhariduse Liidu stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (1891–1974) tegevuse aluspõhimõtteiks olid improvisatsioon ja õpilaste kaasamine loomingusse, printsiibid, mis kehtivad nüüdistantsus tänapäevalgi. Pärast õpinguid Rootsis ja Saksamaal sai Gerd Neggost esimene moderntantsu tutvustaja Eesti tantsuja teatrilavadel. Tema stuudios õppisid sellised tulevased eesti tantsukultuuri edasiviijad nagu Helmi Tohvelmann, Ida Urbel jpt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht